Basketbalistky Brna v Eurolize znovu deklasoval Madrid

Basketbalistky Friska Brno prohrály ve 12. kole Evropské ligy na domácí palubovce se španělským Rivasem Madrid vysoko 52:81. České vícemistryně jsou s jedním vítězstvím stále na posledním místě tabulky skupiny C.

Brněnská basketbalistka Romana Hejdová (vlevo) v utkání Euroligy proti Montpellieru | Zdroj: ČTK

Domácí začaly proti favoritovi ustrašeně a bez sebevědomí. Trápily se v koncovce, chybovaly v rozehrávce a neprosadily se ani v podkošových soubojích. Po první čtvrtině prohrávaly 9:25, tedy ještě výrazněji než v listopadu v Madridu (14:27).

Střelecká úspěšnost Brňanek v prvním poločase nedosáhla ani třiceti procent, doskočily jen 13 míčů oproti 28 ziskům soupeře. Pouze americká rozehrávačka Thomasová se nebála na sebe vzít střeleckou zodpovědnost.

Madrid těžil zejména z výborného výkonu Američanky Carsonové, autorky 25 bodů, kterou dobře doplňovaly Nichollsová s Jonesovou. Právě jejich zásluhou hráčky Madridu zaznamenaly ve druhé čtvrtině šňůru 12 bodů, po níž hostující tým vedl už 41:11.

O osudu zápasu bylo rozhodnuto a teprve nyní z brněnských hráček jako kdyby spadla nervozita. Soupeř nepolevil v úsilí, přesto Brňanky srovnaly krok. Střelecky se chytla Pecková, nakonec nejlepší domácí střelkyně s 14 body, domácí basketbalistky zlepšily i doskakování a zpřesnily obranu. Španělský tým přece jen začal hrát lehkovážněji a třetí čtvrtinu dokonce prohrál 10:13. Jeho jasnou výhru to ale ohrozit nemohlo.

12. kolo Evropské ligy basketbalistek - skupina C.

Frisco Brno - Rivas Madrid 52:81 (9:25, 22:52, 35:62)

Nejvíce bodů: Pecková 14, Thomasová 10, Hejdová 8 - Carsonová 25, Krivačevičová 12, Aguilarová 11. Rozhodčí: Mrdak (Srb.), Demetriu (Kypr), Santos (Portug.). Trestné hody: 12/8 - 4/3. Fauly: 7:12. Trojky: 4:2. Diváci: 600.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít