Basketbalistky by v osmifinále uvítaly dřívější začátky zápasů

Jasné vedení a nakonec drama se šťastným koncem. Tak by se dal asi nejlépe charakterizovat průběh třetího vystoupení českých basketbalistek na mistrovství Evropy. V polské Bydhošti Češky porazily Bělorusko 67:62. Díky výhře se radují z vítězství ve skupině. V osmifinále postupně narazí na Turecko, Rusko a Litvu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České basketbalistky | Foto: David Kubíček

Už před pondělním zápasem pro oba celky platilo, že o postup do další fáze šampionátu nemohou přijít. Ve hře však byly body započítávající se do osmifinálové skupiny. A také boj o přízeň diváků. V Bydhošti zatím evropský basketbal prakticky nikoho nezajímá. Hlediště zeje prázdnotou a to platilo i o večerním duelu Česka s Běloruskem.

„ Pro nás je samozřejmě vždycky lepší, když je diváků v hledišti víc, protože pak dokáží vytvořit lepší atmosféru a hnát nás dopředu. My si ale dobrou atmosféru dokážeme vytvořit na lavičce i bez toho, ženeme dopředu samy sebe,“ svěřila se pivotka Ilona Burgrová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalistky by rády hrály v osmifinále dřív

Český tým všechny tři zápasy základní skupiny odehrál od půl deváté večer. Pro osmifinále hráčky věří, že se na palubovce představí i v jiný, na přípravu příjemnější čas.

„Hrát tři dny za sebou v tak pozdní hodinu je poměrně těžké, protože se vracíme na hotel později. Než proběhnou všechny masáže, protahování a procedury, jdeme spát tak ve dvě hodiny ráno. Probouzíme se kolem deváté, a to je pouze sedm hodin spánku.“

Což je pochopitelně nepříjemné. Dnes a zítra je však na šampionátu volný den, a tak české basketbalistky budou mít možnost nabrat chybějící síly. Ve čtvrtek už ovšem startuje osmifinále. O nadcházejících soupeřkách však zatím rodačka z Hradce Králové nepřemýšlí.

„Musíme do toho jít s tím, že chceme vyhrát každý zápas, a soustředit se na svůj vlastní výkon, obranu i útok. A ze soupeřů si – aniž bych to nějak zlehčovala – nic nedělat. Měly bychom se zaměřit na vlastní hru a soupeře udolat,“ říká Ilona Burgrová.

Zatímco soupeře zná, časový harmonogram zápasů zatím ne. Ten bude určen až dnes. Jisté je jen to, že hracími dny jsou čtvrtek, sobota a pondělí.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme