Basketbalistky čeká boj o bronz proti Francii

České basketbalistky nezvládly semifinálový zápas mistrovství Evropy. Rusku podlehly vysokým rozdílem 53:85 a čeká je boj o bronz. Soupeřkami jim budou Francouzky, které podlehly Turkyním 62:68.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalistky Eva Vítečková a Jana Veselá na ME | Foto: Pavel Petr

Česko - Rusko 53:85 (18:22, 26:39, 43:61)

Soupeřky si vytvořily náskok už v úvodní čtvrtině a až na zaváhání v jejím závěru si neustále udržovaly zhruba desetibodový náskok. Pečlivě osobně bránily české rozehrávačky Bortelovou s Bartoňovou a svěřenkyně Lubora Blažka se s tím nedokázaly vypořádat.

V útoku naopak zvládaly Rusky bez problémů bodovat, případně si často docházely pro fauly. V průběhu zápasu se soupeřky dostaly na pohodlný rozdíl a neunávně ničily sebevědomí vicemistryň světa. Ty tak v Polsku čeká pouze boj o bronz.

,,Na začátku jsme je nechávali střílet, ony střílel zdálky. Také jsme měli hrozně moc ztrát," říkala po duelu Ilona Burgerová. ,,Měly nás tak přečtené, že jsme vůbec nemohly hrát naše akce. Také jsme je měly přečtené, ale ony přesně věděly, kam se pohneme. Eva Vítečková vůbec nemohla vystřelit."

,,Do druhé půle jsme dobře nastoupily, daly jsme pár snadných košů. Ale potom jsme měly dvě ztráty v řadě a ony zase zvedly svůj náskok na asi patnáct bodů," dodala.

Nejvíce bodů: Burgrová a Kulichová po 10, Veselá a Vítečková po 8 - Daniločkinová 18, Sapovová 16, Korstinová a Stěpanovová po 11. Rozhodčí: Herceg (Chorv.), Dragojevič (Č. Hora), Jones (Wal.). Fauly: 18:14. Trestné hody: 8/5 - 18/15. Trojky: 4:8.

Pavel Petr, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme