Basketbalistky čeká na ME boj o bronz. Proti Francii

Evropský šampionát basketbalistek dnes uzavře svůj program. O zlato se ve 20 hodin a 30 minut utká Turecko s Ruskem. Už v 18 hodin zahájí boj o bronz. Česká republika vyzve v Lodži obhájkyně zlata - hráčky Francie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České basketbalistky na ME v Polsku | Foto: Pavel Petr

Oba celky musí zapomenout na nevydařené semifinále. Nejmladší hráčka českého výběru Alena Hanušová tuší, že právě v tom by mohla být výhoda českých lvic. Přeci jen Francouzky po dvou letech pomýšlely znovu na titul.

„Bude záležet na tom, jak se Francouzky k tomu utkání postaví. Buďto budou chtít alespoň nějakou medaili za každou cenu, anebo budou naopak zklamané z toho, že nejsou ve finále a nemůžou se porvat o jasnou účast na olympiádě. Opravdu záleží na jejich momentální mentalitě.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Uspějí basketbalistky na mistrovství Evropy v souboji o bronz?

Michaela Zrůstová si na hotelu, kde oba týmy bydlí, zase všimla jiné věci - ne vše v táboře soupeřek klape tak jak by mělo.

„Je to vidět nejen na hřišti, ale i na tom, jak tady spolu komunikují. Myslím, že netáhnou jako tým. My se můžeme mezi sebou bavit s kýmkoli, je legrace. Ale u nich jde vidět, že jsou rozdělené na dvě skupiny lidí.“

Důležitý bude samozřejmě začátek zápasu. Určité poznatky jistě přinesly také dva přípravné duely před šampionátem. Přestože v nich uspěly Francouzky.

„Bude nám hodně záležet na začátku. Ani ty přípravné zápasy jsme s nimi neodehrály špatně, akorát v závěru nám utekly. Myslím, že když to nepodceníme a v úvodu zabereme, můžeme jim utéct o nějakých deset bodů, a ony se na to pak můžou vykašlat. Psychicky se sesypat, nám tam potom může spadnout nějaká bláznivá střela a to by je mohlo úplně položit.“

To by byl podle Aleny Hanušové ideální scénář. Moc dobře však na druhou stranu ví o síle francouzského týmu. O té není nejmenších pochyb.

„Mají velkou sílu v rozehrávačkách a taky mají výborné pivotky. Třeba Yacubuová je výjimečná, druhá taková pivotka tu není, umí si udělat místo pod košem. Ale zase má nevýhodu v tom, že není tak moc vysoká. Nicméně na to, jakou má postavu, docela dost běhá a má výborné doskoky,“ domnívá se Alena Hanušová.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme