Basketbalistky Frisco Sika Brno si připsaly vítězství v EL

Ve druhém zápase skupiny D Evropské ligy basketbalistek, porazilo Frisko Sika Brno Fenerbahce Istanbul 74:66.

Eva Vítečková

Eva Vítečková | Foto: BK Žabiny

Frisco Sika Brno - Fenerbahce Istanbul 74:66 (27:16, 47:28, 56:47)

Už od úvodní čtvrtiny domácí hráčky dominovaly nad svým soupeřem. Ferenbahce vedlo v utkání pouze v první minutě, když jeho hráčky zaznamenaly první koš zápasu. Rozhodující náskok si Brňanky vypracovaly v úvodním poločase, kdy nejen velmi dobře bránily, ale dařila se jim i střelba.

Druhý poločas sice nebyl ze strany Frisko Sika Brno bez chyb, ale turecké hráčky dokázaly zaváhání favoritek zúročit pouze ke korekci skóre. Svěřenkyně trenéra Bobrovského si tak připsaly, i bez zraněné Žirkové, první vítězství a posunuly se na druhé místo tabulky. Nejvíce bodů posbírala Eva Vítečková.

00:00 / 00:00

Utkání očima Terezy Jelínkové

Nejvíce bodů: Vítečková 19, Bonnerová 17, McWilliamsová 13, Horáková a Kulichová po 7 - Taylorová a Powellová po 16, Nevlinová 15, Yilmazová 10.
Rozhodčí: Gorškov (Rus.), Bodnár (Maď.), Tomičová (Chorv.). Trestné hody: 11/8 - 9/8. Fauly: 12:12. Trojky: 4:6. Diváci: 800.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít