Basketbalistky Friska Brno se zatím letos trápí

Název tohohle klubu v basketbalovém světě něco znamená. Aby také ne, když je Frisco Brno čtrnáctinásobným mistrem republiky, stejně tolik má i triumfů v Českém poháru a dokonce dokázal vyhrát prestižní Evropskou ligu. Jenomže v letošní sezoně se Brňanky nebývale trápí a k dosažení dalšího podobného úspěchu mají velmi velmi daleko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbal. Ilustrační foto | Foto: David Kubíček

Když po předloňské sezoně oznámily dlouholeté brněnské opory Hana Horáková, Eva Vítečková a Petra Kulichová, že mění působiště, vyrojily se obavy a otázky, kým je brněnský klub nahradí. ‚Nebojte se, půjde to," ujišťovalo tehdy vedení.

Ano, šlo to. Jenže ne tak, jak byli fanoušci zvyklí. V Eurolize skončilo Brno už v základní skupině a sezonu zakončilo porážkou ve finále Ženské basketbalové ligy od svého největšího rivala, ZVVZ USK Praha. Před letošní sezonou znovu přišla velká obměna hráčského kádru - a to byl podle trenéra Jana Bobrovského kámen úrazu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Krize v basketbalovém Frisku Brno

„Pokud se znalec basketbalu podívá na soupisku našeho družstva, uvědomí si, že to není jednoduché. Navíc všechna družstva v naší euroligové skupině jsou velmi silná a náš mladý tým se s tím nedokáže vyrovnat."

Lodivod Jan Bobrovský se navíc trápí i tím, že ze zahraničních posil splnily očekávání jen Farhiya Abdiová a Jasmine Thomasová. Zklamala naopak Ashley Robinsonová,

„Thomasová splňuje to, co jsme od ní očekávali, ale Robinsonová pro nás v podstatě není přínosem. Ono to podle smlouvy není jednoduché, ale pokoušíme se to ještě nějakým způsobem napravit," naznačuje brněnský trenér, že by na soupisce v tomto směru rád provedl změnu.

Ani to už by ale letošní euroligovou sezonu nezachránilo, Brňanky mají na svém kontě z osmi odehraných zápasů pouze jedinou výhru a v tabulce skupiny C jsou beznadějně poslední. Chybí týmu soudržnost?

„Mezi hráčkami soudržnost je, ale chybí nám spíš nějaký lídr, který by to družstvo táhl a v kritických okamžicích zavelel k útoku. To v tom tak mladém družstvu, jaké máme, není."

Sháníme lídra! Zn. Spěchá.

Pokud chybí lídr, měl by se do role motivátora vžít trenér, nabízí se logická námitka. Jenomže Jan Bobrovský s povzdechem přiznává, že na hráčky nezabírají ani vlídná slova, ani zvýšený hlas.

„Zkoušel jsem všechno, ne vždycky zabírá na všechna družstva to stejné - na to naše letoší ovšem nezabírá nic. Chybí mu bojovnost. Nastupují do začátku zápasu, aspoň pokud se bavíme o Eurolize, značně nervózní, než se dostanou do hry, trvá to a prohráváme, pak už se to těžko dá zvládnout," neskrývá nespokojenost se současnou situací Jan Bobrovský, trenér týmu, který v dobách své největší slávy zaznamenal v Ženské basketbalové lize unikátní sérii 256 utkání bez porážky, která trvala devět let a tři dny.

Nelze než brněnskému basketbalovému týmu popřát, aby co nejrychleji našel cestu zpět mezi evropskou špičku.

Jakub Kanta, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme