Basketbalistky Friska Brno se zatím letos trápí

Název tohohle klubu v basketbalovém světě něco znamená. Aby také ne, když je Frisco Brno čtrnáctinásobným mistrem republiky, stejně tolik má i triumfů v Českém poháru a dokonce dokázal vyhrát prestižní Evropskou ligu. Jenomže v letošní sezoně se Brňanky nebývale trápí a k dosažení dalšího podobného úspěchu mají velmi velmi daleko.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbal. Ilustrační foto | Foto: David Kubíček

Když po předloňské sezoně oznámily dlouholeté brněnské opory Hana Horáková, Eva Vítečková a Petra Kulichová, že mění působiště, vyrojily se obavy a otázky, kým je brněnský klub nahradí. ‚Nebojte se, půjde to," ujišťovalo tehdy vedení.

Ano, šlo to. Jenže ne tak, jak byli fanoušci zvyklí. V Eurolize skončilo Brno už v základní skupině a sezonu zakončilo porážkou ve finále Ženské basketbalové ligy od svého největšího rivala, ZVVZ USK Praha. Před letošní sezonou znovu přišla velká obměna hráčského kádru - a to byl podle trenéra Jana Bobrovského kámen úrazu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Krize v basketbalovém Frisku Brno

„Pokud se znalec basketbalu podívá na soupisku našeho družstva, uvědomí si, že to není jednoduché. Navíc všechna družstva v naší euroligové skupině jsou velmi silná a náš mladý tým se s tím nedokáže vyrovnat."

Lodivod Jan Bobrovský se navíc trápí i tím, že ze zahraničních posil splnily očekávání jen Farhiya Abdiová a Jasmine Thomasová. Zklamala naopak Ashley Robinsonová,

„Thomasová splňuje to, co jsme od ní očekávali, ale Robinsonová pro nás v podstatě není přínosem. Ono to podle smlouvy není jednoduché, ale pokoušíme se to ještě nějakým způsobem napravit," naznačuje brněnský trenér, že by na soupisce v tomto směru rád provedl změnu.

Ani to už by ale letošní euroligovou sezonu nezachránilo, Brňanky mají na svém kontě z osmi odehraných zápasů pouze jedinou výhru a v tabulce skupiny C jsou beznadějně poslední. Chybí týmu soudržnost?

„Mezi hráčkami soudržnost je, ale chybí nám spíš nějaký lídr, který by to družstvo táhl a v kritických okamžicích zavelel k útoku. To v tom tak mladém družstvu, jaké máme, není."

Sháníme lídra! Zn. Spěchá.

Pokud chybí lídr, měl by se do role motivátora vžít trenér, nabízí se logická námitka. Jenomže Jan Bobrovský s povzdechem přiznává, že na hráčky nezabírají ani vlídná slova, ani zvýšený hlas.

„Zkoušel jsem všechno, ne vždycky zabírá na všechna družstva to stejné - na to naše letoší ovšem nezabírá nic. Chybí mu bojovnost. Nastupují do začátku zápasu, aspoň pokud se bavíme o Eurolize, značně nervózní, než se dostanou do hry, trvá to a prohráváme, pak už se to těžko dá zvládnout," neskrývá nespokojenost se současnou situací Jan Bobrovský, trenér týmu, který v dobách své největší slávy zaznamenal v Ženské basketbalové lize unikátní sérii 256 utkání bez porážky, která trvala devět let a tři dny.

Nelze než brněnskému basketbalovému týmu popřát, aby co nejrychleji našel cestu zpět mezi evropskou špičku.

Jakub Kanta, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme