Basketbalistky pojedou na ME do Polska bez kapitánky Horákové

Necelé dva týdny po konci sezony ženské basketbalové ligy, už musí trenér vítězného týmu USK Praha Lubor Blažek naplno přeorientovat svoji pozornost na ryze reprezentační povinnostmi. Už v červnu se totiž české hráčky pod jeho vedením představí na polském mistrovství Evropy, to vše bez své dlouhodobě největší hvězdy Hany Horákové…

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hana Horáková | Foto: BK Žabiny

Nejužitečnější hráčka uplynulého světového šampionátu po náročné sezoně v reprezentaci i v tureckém Fenerbachce Istanbul pocítila potřebu odpočinout si od basketbalu a zároveň se i více věnovat rodině.

Horáková se tak rozhodla tedy na červnový evropský šampionát nakonec nejet s čímž seznámila právě i reprezentačního trenéra Lubora Blažka.

„Její důvody, který mi řekla akceptuji a respektuji. Všechna jednání byla korektní a nikdo neřekl, že nebude reprezentovat, když se postoupí na olympiádu a myslím, že to je dobrý pocit, to vědět,“ upozorňuje Blažek na fakt, že Horáková rozhodně zatím svoji reprezentační kariéru neukončila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalistky pojedou na ME do Polska bez kapitánky Horákové

Pro její momentální rozhodnutí přitom mají pochopení i samotné hráčky tak jako například Kateřina Elhotová. „Ona prostě na hřišti dřela každou minutu, takže má právo být unavená i podle toho, jak makala v Turecku. Chápu to, ale budu moc ráda, když se k nám připojí, když bychom se dostaly na olympiádu.“

Jedno je ale jisté, české reprezentantky ztratily před evropským šampionátem nejen jednu z nejlepších rozehrávaček starého kontinentu ale i svoji kapitánku.

To bude nyní vyžadovat nejen nový styl práci celého týmu na hřišti i mimo něj, ale i prosté rozhodnutí ve věci, kdo nyní nelehkou funkci lídra českého týmu po Horákové převezme.

„Máme dva typy, který by mohly její funkci nahradit, ale říkám, tentokrát nemáme takovou osobnost, jakou Hanka je. Teď chci, aby o kapitánce rozhodl tým, ne já.

Bližší nápovědu přitom může podat právě jedna z týmu, Kateřina Elhotová. „Já si myslím, že taková společenská a hodně komunikativní je Ilča Burgrová, takže asi ona,“ nabízí Elhotová jednu z možností, kdo by mohl v Polsku vést český tým za vysněným výsledkem.

Tím by v tomto případě bylo umístění do pátého místa, které by zajistilo Blažkovým svěřenkyním účast právě v kvalifikaci na olympijské hry.

Nominace českého týmu:

Rozehrávačky: Bortelová (Toruň/Pol.), Hindráková (Trutnov), Bartoňová (ZVVZ USK Praha), Johnová (Strakonice),

křídla: Vítečková, Elhotová a Pecková (všechny ZVVZ USK Praha), Stehlíková a Hejdová (obě Frisco Sika Brno), Veselá (Valencie/Šp.), Zrůstová (Valosun Brno),

pivotky: Burgrová (Bourges/Fr.), Kulichová a Šujanová (obě ZVVZ USK Praha), Hanušová (Frisco Sika Brno), Hartigová (Hradec Králové), Reisingerová a Škrabalová (Strakonice), Štěpánová (VŠ Praha).

Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme