Basketbalistky prohrály s Běloruskem a na ME skončily šesté

České basketbalistky prohrály ve svém posledním představení na mistrovství Evropy s Běloruskem 50:64. Svěřenkyně trenéra Lubora Blažka tak ve Francii obsadily konečné šesté místo.

České basketbalistky v přípravném utkání s Ukrajinou

České basketbalistky v přípravném utkání s Ukrajinou | Foto: ČBF .

Češkám se podařilo splnit na šampionátu cíl, když si zajistily účast na mistrovství světa v Turecku. Turnaj zakončily s bilancí čtyř výher a pěti porážek.

S Běloruskem prohrály české hráčky v samém úvodu turnaje, a tak chtěly v jeho závěru porážku vrátit. Jenže od začátku duelu se jim nedařilo. O výhře rozhodla šňůra Bělorusek 12:0 v druhé čtvrtině.

Střelecky se navíc chytla bývalá hráčka VŠ Praha Alexandra Tarasovová, která ve třetí čtvrtině odpovídala na českou snahu o nápor.

Ve čtvrté čtvrtině se Češkám velmi dobrou obranou dařilo zůstat ve hře. Pak však rozhodčí odpískali přísný pátý faul pivotce Petře Kulichové, která musela ze hřiště a Bělorusky toho využily a koncovku si pohlídaly.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít