Basketbalistky se chystají na Španělsko. Horáková by měla hrát

České basketbalistky dnes čeká druhé vystoupení v osmifinálové fázi mistrovství světa. V 18 hodin se v Brně postaví favorizovaným Španělkám a případné vítězství by je už přiblížilo k vyřazovacím bojům. Přispět by k tomu měla i kapitánka Hana Horáková, jejíž zranění kotníku je jen lehké.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hana Horáková | Foto: BK Žabiny

Osmifinálová skupina F má v tuto chvíli dva největší favority - Rusky a Španělky. Pouhý bod za nimi už jsou ale svěřenkyně trenér Blažka. Vítězství nad silným Španělskem by tak českou reprezentaci téměř s jistotou nasměrovalo do další fáze turnaje.

„Španělky jsou hrozně bezstarostné, takže by na ně mohl platit náš koncentrovaný výkon v obraně. Když jsme hrály ve Španělsku, tak nám říkaly, proti Ruskám a Češkám nerady hrají, protože jsme koncentrované celých 40 minut. To by na ně platit mohlo," přemýšlí Ivana Večeřová o tom, že šance pro Španělkám určitě existuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalistky se chystají na Španělsko a doufají v uzdravení Horákové

Hráčky z Pyrenejského poloostrova mají na turnaji zatím především dvě tahounky. Skvělou střelkyni trojek Valdemorovou a prozatím nejlepší střelkyni šampionátu pivotku Lyttleovou, která je zároveň čtvrtou nejlepší doskakující hráčkou. Hlavní silou Španělska je ale navzdory silným individualitám jejich týmový výkon.

„Na ten zápas se skutečně těším. Myslím, že se jim můžeme postavit a jejich evropský styl by nám mohl vyhovovat. Hráčky se mezi sebou znají, takže by to mohl být nádherný basket," těší se na utkání reprezentační asistent Ivan Beneš.

Nastoupí Horáková?

Stěžejní pro výkon nejen proti Španělkám je ale z pohledu českého týmu to, zda bude moci hrát kapitánka Hana Horáková. Ta si totiž v utkání proti Koreji poranila kotník a o jejím nasazení se rozhodne až těsně před utkáním.

„Špatně došlápla, navíc ve chvíli, kdy už byla připravena hráčka na střídání. Je to takový paradox. Stačilo střídat o půl minuty dřív, a tohle jsme neřešili," popisuje situaci ze závěrečné čtvrtiny, kdy došlo ke zranění Horákové, reprezentační trenér Lubor Blažek.

Ten si určitě také uvědomuje, že ať s Horákovou nebo bez ní, Španělky budou po Ruskách dalším opravdovým testem českých ambicích na tomto turnaji. „Skromnost, pokora - tam všechno musí začít. Musíme si to odpracovat. V případě, že to odpracujeme a oddřeme, tak máme šanci na solidní výsledek," věří trenér Blažek.

Modestia y humildad - španělsky skromnost a pokora - tam také všechno začne. A vy prostřednictví našich rozhlasových vln můžete být v živých vstupech u toho.

Martin Hlucháň, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme