Basketbalistky se s Litvou utkají o lepší výchozí pozici pro play-off

Litva jako poslední v osmifinále mistrovství Evropy prověří sílu českých basketbalistek. V polské Bydhošti začíná v 18 hodin a určí vítěze skupiny E. Tedy tým, který získá lepší výchozí pozici pro vyřazovací boje v Lodži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České basketbalistky na ME v Polsku | Foto: Pavel Petr

České basketbalistky tedy samy mohou rozhodnout o svých soupeřkách. Pokud vyhrají skupinu, narazí ve čtvrtfinále na Chorvatsko. V případě, že s Litvou prohrají, existuje možnost propadu, při ohledu na další výsledky až na čtvrtou příčku. To by znamenalo v další fázi šampionátu měření sil s doposud stoprocentní Černou Horou. Kalkuluje proto trenér Lubor Blažek?

„Asi by nebylo normální, kdyby člověk nekalkuloval a nepřemýšlel, na jakého by chtěl jít soupeře. Znám samozřejmě i pocity týmu, a ty jsou takové, že nám úplně nevyhovuje Francie a raději bychom šli na Lotyšsko.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalistky čeká Litva

Příjemným soupeřem by také bylo zmíněné Chorvatsko. To poslalo domů jednoho z favoritů celého šampionátu - Španělsko. Mistrovství Evropy tak zažilo prvotřídní senzaci. Kouč českého týmu ovšem ještě svou předchozí odpověď doplnil.

„Nechci urazit basketbalového boha, a proto i kalkulací musí být s mírou. I proto si myslím, že už do utkání s Ruskou tahleta matematika pronikla – takový pocit, že ten zápas nic moc neřeší, do myšlení hráček zasáhlo.“

To pivotka Alena Hanušová má před utkáním s Litvou jasno. Vítězství ve skupině bere jako největší motivaci.

„Určitě to tak vnímám. Když budeme první ve skupině, půjdeme na nejslabšího soupeře.“

Lepší koncentrace

Kudy přitom povede cesta k úspěchu? Je třeba si vzít především ponaučení z první porážky na šampionátu, tedy ze sobotního duelu s Ruskem.

„Potřebujeme se více koncentrovat, to znamená lépe se připravit na začátek utkání. Ten nám minule utekl, šest minut jsme nemohly dát koš. Rusky si hned vytvořily náskok, to se jim pak hrálo víc v klidu, zatímco my jsme byly s holkama pod tlakem a to nás zatěžovalo,“ přiznala Alena Hanušová.

Trenér Lubor Blažek má k dispozici jedenáct hráček. Zatímco Romana Hejdová se vrací na lavičku, Michala Hartigová kvůli problémům s bederní páteří už výpravu dnes dopoledne opustila a zamířila na další vyšetření do Prahy.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme