Basketbalistky sehrají na Folimance generálku na olympijskou kvalifikaci

České basketbalistky vstupují do závěrečné přípravy před olympijskou kvalifikací, kterou sehrají příští týden v Turecku. V hale na pražské Folimance nastoupí dnes a zítra v 18 hodin k prvnímu ze dvou soubojů proti Velké Británii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České basketbalistky | Foto: David Kubíček

V osmi doposud odehraných přípravných zápasech české basketbalistky jen třikrát zvítězily a výhry v závěrečných dvou duelech by jim jistě před odletem na olympijskou kvalifikaci do turecké Ankary patřičně zvedly sebevědomí.

Trenér Lubor Blažek má aktuálně k dispozici čtrnáct hráček. Věří zároveň, že pro konfrontaci s Velkou Británií využije kompletní kádr. Tedy včetně Veselé a Burgrové, které bojovaly se zraněním.

Přesně před rokem přitom český tým v zatím posledním vzájemném zápase zvítězil na mistrovství Evropy 60:45. V minulém týdnu obsadilo ale české družstvo obsadilo až třetí místo v přípravném turnaji ve Francii, kde skončily za domácím týmem a Kanadou.

V olympijské kvalifikaci budou basketbalistky bojovat s Novým Zélandem a Argentinou. První dva týmy ze skupiny postoupí do čtvrtfinále, třetí celky v kvalifikaci skončí. Vítězové čtvrtfinále se kvalifikují na olympiádu, poražení čtvrtfinalisté hrají dál o poslední volné místo na turnaji v Londýně.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme