Basketbalistky spoléhají proti Turecku na body zpod koše

Po prohře s Čínou pokračuje cesta českých basketbalistek olympijským turnajem dnešním duelem proti Turecku. Oba soupeři přitom mají mnohé společné, co je ale zásadně odlišuje, je způsob, jakým oba do olympiády vstoupili. Zatímco Turkyně na úvod jednoznačně přehrály Angolu, Češky si zatím v Londýně musely na vítězné oslavy nechat zajít chuť.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letní olympijské hry Londýn 2012, 26. července. Přípravný zápas basketbalistek před olympijským turnajem: Česká republika - Kanada. Ilona Burgrová. | Zdroj: ČTK

Český výběr se po jasné prohře s Čínou na úvod turnaje netajil svým rozčarováním, ačkoli úvodní prohru zase nijak nepřeceňoval. Hráčky si mezi sebou vše v klidu vyříkaly a trenér Blažek přidal k dobru jeden trénink navíc. To vše před zápasem, který by měl být ještě větší prověrkou fyzických i morálních kvalit, než jakou byl ten úvodní proti Číně.

„Turkyně jsou myslím organizovanější a silnější v obraně, takže to budeme mít těžší proti hráčkám na perimetru. To by pro nás mělo být znamením, že máme hrát na dlouhé hráčky, kterým se snad bude dařit a budou dávat zpod koše,“ rozvíjí pomalu plán, se kterým Češky vyrukují na svého druhého soupeře, Kateřina Elhotová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ve druhém utkání olympijského turnaje se české basketbalistky utkají s Tureckem

Turkyně se v posledních letech výkonnostně obrovsky zvedly a nárůst formy korunovaly na loňském mistrovství Evropy, na kterém prohrály až ve finále s Ruskami. Český trenér Lubor Blažek ale turecký tým sleduje pozorně už delší dobu.

„To družstvo si pamatuju už od mistrovství Evropy v Turecku, hráčky jsou tam stále tytéž, jejich síla je ve hře pod košem. Ale i na postu rozehrávačky jsou nesmírně silné,“ upozorňuje Blažek na hlavní přednosti nadcházejícího českého soupeře.

Jeho detailní znalost přitom podle tradiční střelkyně Evy Vítečkové přímo nabízí i možnosti, kterými Turkyně přehrát či i překvapit.

Plavkyně Vollmerová přelstila srdce a vybojovala na OH zlato

Číst článek

„Mají sice vysoké šikovné pivotky, ale na křídlech mají menší hráčky, toho bychom mohly využít.“

Teoreticky by tedy český tým byl na souboj s Tureckem připraven, jak se patří. Podobně tomu ale bylo i před Čínou - a na palubovce pak nebyly Češky schopny přetavit tuto teorii v praxi.

Každopádně v souboji posledních českých vicemistryň světa a evropských vicemistryň z Turecka se čeká velká podívaná. A pokud Češkách nezvlhne střelecký prach, jejich nachystané zbraně by jim mohly konečně ‚vystřílet‘ i tolik vyhlížené první vítězství na turnaji.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme