Basketbalistky Turecka a Francie postoupily do semifinále ME

Basketbalistky Turecka porazily ve čtvrtfinále mistrovství Evropy Černou horu 56:44 a v semifinále se utkají s Francií. Ta zdolala Litvu 66:58.

Pohár pro mistryně Evropy v basketbalu

Pohár pro mistryně Evropy v basketbalu | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Turecké basketbalistky rozhodly o své výhře ve třetí čtvrtině, kterou vyhrály 17:6. Do té doby udávaly tempo hry Černohorky, které dostály v úvodu své pověsti nejlépe střílejícího celku dosavadního průběhu šampionátu.

Tentokrát ale průměr 73 bodů na zápas neudržely. Proti byla výborná obrana soupeřek a také horší přesnost střelby ve druhé polovině zápasy. Tu opanovaly favorizované turecké hráčky a zaslouženě postoupily mezi nejlepší čtyři celky šampionátu.

V boji o finále vyzve Turecko Francii, ta jakoby okopírovala vývoj předchozího duelu. Litva také v poločasu vedla, ale drtivý nástup Francouzek ve třetí čtvrtině, kterou vyhrály 20:8, nasměroval k postupu výběr Galského kohouta.

Černá Hora - Turecko 44:56 (16:11, 27:24, 33:41)

Nejvíce bodů: De Forgeová 11, Turčinovičová 10, Perovanovičová 9 - S. Iveginová 14, Vardarliová 13, Nevlinová 11. Rozhodčí: Taurino (It.), Halliko (Est.), Cici (Alb.). Fauly: 13:20. Trestné hody: 8/5 - 6/3. Trojky: 3:9.

Litva - Francie 58:66 (13:11, 34:33, 42:53)

Nejvíce bodů: Sulčiuteová 10, Bimbaiteová 9 - Gomisová 14, Yacoubouová, Dumercová, Grudaová a Lawsonová po 13. Rozhodčí: Dolinek (ČR), Herceg (Chorv.), Silva (Port.). Fauly: 26:16. Pět chyb: 35. Linkevičieneová, 40. Valentieneová (obě Lit.). Trestné hody: 7/6 - 22/15. Trojky: 6:3.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít