Basketbalistky USK chtějí po roční pauze opět slavit titul

Basketbalistky USK Praha mají před novou sezonou dva jasné cíle - český titul a čtvrtfinále Euroligy. Trenér Lubor Blažek má k dispozici sedm stříbrných medailistek z mistrovství světa plus tři cizinky. Oproti loňsku se tedy poměr českých a zahraničních hráček výrazně změnil.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubor Blažek

Lubor Blažek | Foto: www.uskbasket.cz

Kromě Kateřiny Bartoňové si mohou všechny Češky v týmu pověsit na krk stříbrnou medaili z nedávného mistrovství světa stejně jako kouč Lubor Blažek. Kádr by měl tedy logicky být nejsilnější ze všech celků ženské basketbalové ligy. To ovšem platilo i v loňském roce. V družstvu ale bylo hned sedm hráček ze zahraničí a o dvě méně zástupkyň úřadujících vicemistryň světa.

"Jsem rád, že je USK konečně český tým, máme tady osm Češek a tři cizinky. Věřím, že tým bude mít to české srdce, se kterým jsme bojovali na mistrovství světa. Vyčítalo se nám, že máme moc zahraničních hráček, ale bylo těžké vytvořit kvalitní tým pro Evropskou ligu. Teď se nám to podařilo i z českých hráček," pochvaluje si trenér Blažek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalistky USK Praha chtějí získat titul a postoupit do čtvrtfinále Euroligy

USK je tedy při pohledu na soupisku více než z poloviny tvořen českými reprezentantkami, což je podle kouče Blažka obrovská výhoda. "Věřím, že to, co jsme předváděli na mistrovství světa si přeneseme i do klubu. To nebylo jen o basketbalu, ale tým táhl za jeden provaz. Takže věřím, že zvýšením počtu českých hráček bude mít USK sílu v soudržnosti kolektivu," říká Lubor Blažek.

Ke splnění cílů - vyhrát domácí soutěž a probojovat se minimálně do čtvrtfinále Euroligy - mají pomoci i tři cizinky. Řekyně Evanthia Maltsiová a Američanky Lindsey Whalenová a DeLisha Miltonová, která do týmu přišla letos. S českou ligou už ale má zkušenosti, v roce 2006 totiž oblékala dres Gambrinusu Sika Brno.

"Maltsiová a Whalenová už jsou tady druhou, možná třetí sezónu a DeLisha je na české prostředí také zvyklá, takže by měla do týmu rychle zapadnout. Navíc má obrovský cit pro hru, je technicky velmi dobře vybavená, takže bude pro tým velkým přínosem, " vyzdvihuje přednosti americké basketbalistky trenér USK Praha Lubor Blažek.

Alena Benešová, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme