Basketbalistky USK deklasovaly v Eurolize Kaunas, Brno prohrálo v Tarantu

Basketbalistky USK Praha v Eurolize pošesté vyhrály. V hale na Folimance porazily Kaunas vysoko 98:60 a upevnily si čtvrté místo ve skupině A. Pražanky zvítězily nad litevským týmem i ve čtvrtém vzájemném utkání. Naopak šestý zápas za sebou prohrálo Frisco Brno. V Itálii podlehlo domácímu Tarantu 63:82 a je s jedním bodem poslední ve skupině C bez naděje na postup.

Basketbalistky USK Praha porazily v Eurolize Kaunas | Foto: David Kubíček

Kaunas do utkání vstoupil dobře a ve druhé minutě vedl 8:4. Ještě v polovině první čtvrtiny bylo skóre vyrovnané, ale poté se jeho hráčkám přestala dařit střelba z dálky a začal ztrácet. Poločas vyhrál USK o dvacet bodů, zářily hlavně Eva Vítečková a portugalská rozehrávačka Ticha Penicheirová.

Druhý poločas proměnily domácí basketbalistky v exhibici, třetí čtvrtinu vyhrály dokonce 24:7. Trenér Lubor Blažek tak mohl na konci zápasu poslat do hry poprvé v Eurolize Adélu Nečáskovou, která zaznamenala čtyři body. Pražanky chtěly pokořit hranici sta bodů, nakonec jim k tomu chyběly pouhé dva.

Výkon Brna nijak nevybočil z předchozích duelů v Eurolize. České vicemistryně sice vedly 2:0, ale po ztrátách míče a nepřesnostech v kombinaci získalo Taranto deset bodů za sebou a tím i rozhodující náskok. Poté se výkon Brna zlepšil, ale zastavilo se pouze navyšování rozdílu ve skóre. Podíl na srovnání kroku měla hlavně Romana Hejdová, která dala rychle za sebou tři trojky.

Po přestávce se k Hejdové přidaly Američanky Thomasová a Robinsonová, ale na zvrat to nestačilo. V závěrečné čtvrtině ještě Brňanky snížily náskok Taranta, ale v posledních minutách italský tým náskok opět zvýšil.

Evropská liga basketbalistek, 10. kolo:

Skupina A:

ZVVZ USK Praha - Vici Aistes Kaunas 98:60 (31:19, 53:35, 77:42)

Nejvíce bodů: Vítečková 19, Elhotová 14, Penicheirová a Miltonová-Jonesová 12, Montaňanová 11 - Kemezysová 18, Lichartovičová 11. Trestné hody: 14/12 - 16/10. Fauly: 14:8. Trojky: 8:8. Diváci: 1000

Skupina C:

Taranto - Frisco Brno 82:63 (24:14, 48:35, 65:53)

Nejvíce bodů: Ballardiniová 16, Grecová 15, Vaughnová 14, Godinová 12 - Hejdová 17, Thomasová 16, Robinsonová 12. Trestné hody: 12/9 - 16/9. Fauly: 18:16. Trojky: 3:6

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít