Basketbalistky USK i Brna slaví v Eurolize druhá vítězství

Družstvo ZVVZ USK Praha porazilo v zápase 3. kola skupiny "C" Evropské ligy polský Gorzów 96:79. Ve skupině "D" zvítězil tým Frisco Sika Brno na palubovce Tarbes 70:62.

L.Whalenová z USK (ve žlutém) v souboji s L.Saponvaovou z Gorzówa

L.Whalenová z USK (ve žlutém) v souboji s L.Saponvaovou z Gorzówa | Zdroj: ČTK

USK Praha - Gorzów 96:79 (23:13, 48:30, 71:55)

Na začátku zápasu to chvíli vypadalo na opakování minulého euroligového utkání proti Rivasu Madrid, kdy získaly Pražanky první bod až za stavu 0:8 a nakonec vstřelily v úvodní čtvrtině pouze čtyři body.

Tentokrát se ale hráčky USK probudily včas a poprvé skórovaly už za stavu 0:4. Brzy poté pak šly do vedení, které už nepustily. Naopak se jim ho dařilo navyšovat. Poločas vyhrály domácí 48:30 a jejich náskok se pak v jednu chvíli blížil až 30 bodům. Soupeřky z Polska zkusily v poslední čtvrtině k nadšení několika desítek svých fanoušků ještě dotírat, ale hráčky USK si už potřebnou výhru pohlídaly.

00:00 / 00:00

Utkání očima reportéra Jana Kaliby

Nejvíce bodů: Elhotová 25, Kraayeveldová 18, Kublinová 16, Maltsiová 14, LeDréanová 10 - Kaczmarczyková 20, Piekarská 17, Sapovová 13, Spencerová 11. Rozhodčí: Drabikovskij (Ukr.), Aukrogers (Lot.), Laurinavičijus (Lit.). Fauly: 12:14. Trestné hody: 8/7 - 18/17. Trojky: 15:6. Diváci: 400.

Tarbes - Frisco Sika Brno 62:70 (14:20, 37:34, 47:53)

Brňanky vstoupily do utkání dobře a po první čtvrtině vedly nad domácími hráčkami o osm bodů. Tarbes se ale ve druhé části vzmohlo a převážilo skóre utkání na svoji stranu. Ovšem pouze dočasně. Zlepšenou hrou v obraně i v útoku v průběhu závěrečných dvou čtvrtin nakonec vybojovalo cenné vítězství Brno.

Nejvíce bodů: Eldebrinková 23, Houstonová 12, Yacoubouová-Dehouiová 12 - Horáková 19, McWilliamsová 12, Kulichová 12, Grimaová 10, Bonnerová 9, Vítečková 8. Rozhodčí: Sudek (SR), Haarbob (Niz.), Prob (Švéd.). Trestné hody: 11/6 - 15/13. Fauly: 16:16. Trojky: 8:3.

Jan Kaliba, Mirko Vasič Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít