Basketbalistky USK loví posily hlavně v Černé Hoře

Už třetí posilu z Černé Hory získaly do svých řad basketbalistky ZVVZ USK Praha. Po rozehrávače Jeleně Škerovičové a další reprezentantce Anne De Forgeové, narozené v USA, posílí mistrovské družstvo křídelní hráčka Jelena Dubljevičová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalistky USK Praha chtějí v Eurolize dál | Foto: David Kubíček

Kádr úřadujících českých mistryň prochází v letní přestávce výraznou obměnou. Po loňské sezoně ji opustily všechny cizinky, odešla i pivotka Petra Kulichová. Dubljevičová je pátou posilou, který tým získal, předtím působila ve francouzském Tarbes, Rivasu Madrid a Orenburgu.

„Jelenu jsme sledovali delší dobu. Její herní projev se nám líbí. Hodně se nám líbila, když působila ve Francii, kde jsme proti ní hráli,“ uvedl manažer USK Marek Kučera na klubovém webu s tím, že USK usiloval o pětadvacetiletou hráčku už vloni, tehdy ale neuspěl.

Kromě tří černohorských hráček získaly Pražanky také americkou pivotku Kiu Vaughnovou a Rebekkah Brunsonovou. Ke změně došlo na postu trenéra - nově povede USK jako hlavní trenér dosavadní asistent Lubora Blažka Ivan Beneš.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme