Basketbalistky USK mají v sestavě švédská dvojčata - sestry Eldebrinkovy

Basketbalistky ZVVZ USK Praha mají po včerejšku na svém kontě konečně první výhru v novém ročníku Evropské ligy. A v sestavě už zhruba čtrnáct dní raritu – švédská dvojčata. Ke křídelnici Fridě Eldebrinkové totiž přibylo její jednovaječné dvojče Elin. Ta zaskakuje na rozehrávce za očekávanou posilu Lindsay Whalenovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dvojčata Elin (vlevo) a Frida Eldebrinkova | Foto: archiv Fridy Eldebrinkové

Elin Eldebrinková se na soupisku úřadujícího českého mistra dostala jako slepý k houslím. Přijela za svojí sestrou Fridou na krátkou návštěvu a zpátky do Švédska už se vrátila jen na otočku, aby si přivezla osobní věci.

Pražský celek hledal totiž prozatímní náhradu za Lindsay Whalenovou, která nabírá síly po dlouhé – a vítězné – sezoně v WNBA.

Přehrát

00:00 / 00:00

O basketbalistce Elin Eldebrinkové natáčela Tereza Jelínková

„Vedení hledalo nějakou další rozehrávačku, a když přišla tahle možnost, vzala jsem ji. Nevím, jestli se v tom moje sestra nějak angažovala, já to beru jako rozhodnutí kouče Blažka,“ odmítá s úsměvem jakoukoli protekci Elin Eldebrinková.

Trenér Lubor Blažek si společně s asistentem Ivanem Benešem pochvalovali, jak bleskurychle nová posila zapadla do týmu. A to jak herně, tak lidsky. Dobrou souhru na hřišti ale oceňují rovněž Elininy spoluhráčky.

„Myslím si, že je hodně šikovná, míče rozdává perfektně, vždycky se dostane tam, kam má. Nemá ani ztráty, mně osobně se s ní hraje hodně dobře,“ chválila třiadvacetiletou Švédku po prvním zápase, který Elin absolvovala ve žlutomodrém dresu proti Galatasaray Istanbul, křídelnice Kateřina Elhotová.

Krásná Praha

Sestra jen o pár minut starší, zato v basketbalovém světě o mnoho zkušenější Fridy, si v novém působišti velmi rychle zvykla a pochvaluje si jak zázemí pražského klubu, tak i možnost hrát se svým dvojčetem v jednom týmu.

„Je to výborné družstvo, a to v jakémkoli ohledu mě napadá. Je to zatím nejlepší tým, v jakém jsem kdy hrála,“ nešetří superlativy Elin Eldebrinková, která dosud sbírala zkušenosti ve švédské a španělské lize.

Většinu času tráví společně s týmem v hale na trénincích nebo na zápasech, a proto je pro ni prý obtížné odpovědět na dotaz, co se jí na novém působišti nejvíc líbí. „Co tady mám nejradši? Že by basketbal? Jinak jsem toho ještě moc neviděla, ale zamilovala jsem si Prahu. Je nádherná.“

Kromě toho, že poznává nová místa i přátele a může si do profesního životopisu přidat další řádku, oceňuje Elin na možnosti hrát za ZVVZ USK Praha ještě mnoho dalšího.

„Ráda bych tu získala nové zkušenosti, zlepšila se. Chci hrát i dál na té nejvyšší úrovni, v euroligovém nebo eurocupovém týmu, i když nevím zatím přesně, kde by to mělo být, uvidíme. Také bych ráda hrála za švédskou reprezentaci, to je můj velký sen,“ říká hráčka, která má zatím kontrakt platný do poloviny prosince. A pak? Pak se uvidí.

Tereza Jelínková, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme