Basketbalistky USK napravily úvodní prohru. Bourges porazily 63:49

České mistryně a vítězky posledního ročníku Euroligy, basketbalistky ZVVZ USK Praha, získaly první výhru v novém ročníku evropské soutěže. Po zvratu ve druhé čtvrtině porazily francouzský tým z Bourges o 14 bodů.

První čtvrtina se na domácí palubovce hráčkám USK nepovedla a s Bourges prohrávaly až o deset bodů 4:14. Oddechový čas trenérky Natálie Hejkové po pěti minutách dodal družstvu potřebný impuls a náskok zmizel.

Po třech minutách druhé čtvrtiny dostala Danielle Robinsonová poprvé české mistryně do vedení, které Pražanky hlavně díky 21 doskokům do poločasu už jen zvyšovaly. Kateřina Elhotová několik vteřin před přestávkou zvýšila náskok USK už na 35:23.

Po nevýrazném úvodu se pod košem začala prosazovat i americká opora USK Kia Vaughnová, která zakončila zápas s 16 body a 10 doskoky. Sekundovala i Danielle Robinsová se 14 body. Právě Američanky hlídaly bezpečný náskok českého mistra až do konce.

Po výhře 63:49 si vítězky posledního ročníku Euroligy připsaly první vítězství do tabulky skupiny B. Další mohou přidat už za týden. 28. října od 19 hodin nastoupí v ruském Orenburgu.

Utkání 2. kola skupiny B Evropské ligy basketbalistek:
ZVVZ USK Praha - Bourges Basket 63:49 (12:18, 35:23, 46:34)
Nejvíce bodů: Vaughnová 16, Robinsonová 14, Kateřina Elhotová 11 - Dumercová a Leedhamová po 12, Pageová 10. Fauly: 18:18. Trestné hody: 12/10 - 14/11. Trojky: 3:4. Doskoky: 44:25.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít