Basketbalistky USK odešly ze ‚zápasu motivací‘ se vztyčenou hlavou

Basketbalistky ZVVZ USK Praha odehrály včera jedno z nejnáročnějších utkání v rámci letošní Evropské ligy. Na domácí palubovce podlehly ve vyrovnaném utkání favoritovi skupiny A, Valencii, 70:81. Zmíněný duel by se přitom dal klidně nazvat „zápasem motivací".

Utkání 11. kola Evropské ligy basketbalistek, skupina A, ZVVZ USK Praha - Valencie 11. ledna v Praze. Lindsay Whalenová z USK Praha (vlevo) a Silvia Dominguezová z Valencie | Zdroj: ČTK

Pražanky měly motivaci hned dvojitou. Na domácí palubovce chtěly potvrdit překvapivou výhru z prvního vzájemného duelu, a navíc to byl první euroligový zápas v této sezoně pro americkou rozehrávačku Lindsay Whalenovou, která se zotavila po operaci kotníku.

„Lindsay hrála výborně v první půlce, pak už bylo vidět, že jí došly síly," všiml si domácí trenér Lubor Blažek.

00:00 / 00:00

Basketbalistky USK Praha sice euroligový duel s Valencií prohrály, z palubovky ale odešly se vztyčenými hlavami

Motivace Valencie byla také dvojí - jednak španělský celek toužil vrátit USK právě onu zmíněnou porážku z prvního vzájemného střetnutí, kromě toho se chtěly všechny hráčky předvést v co nejlepším světle před novým koučem Robertem Iniguezem.

To se jim ale začalo dařit až ve druhém poločase, do kterého nastupovaly s tříbodovou ztrátou na domácí celek, kterému se v první polovině dařilo držet španělského giganta na uzdě.

„Oni pak začali velice kvalitně bránit. My už jsme ve druhé půli takovou sílu a agresivitu neměli, a oni jo. Pak už jsme si pozice hůř vytvářeli."

Rozhodující moment přišel v závěru třetí čtvrtiny, kdy Valencie přeci jen prokázala motivaci větší a odskočila na rozhodující rozdíl ve skóre.

„Teď už to začal ten tým v hlavách možná hodně řešit a nakonec se ukázalo, že jsme se možná dostali pod takový tlak, že některé hráčky pak asi už nemohly. Škoda, no. Samozřejmě se mi to neříká lehce, ale myslím, že první poločas mohl diváka bavit, druhý už mohl divák trpět. Ale i takový je sport. Přesto si myslím, že to je pro nás dobrý výsledek se špatným koncem," prokazuje sportovního ducha Lubor Blažek.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít