Basketbalistky USK poprvé v sezoně prohrály – s největším rivalem

Basketbalistky ZVVZ USK Praha si připsaly první porážku v nové sezoně – v předehrávce 16. kola se střetly s odvěkým rivalem z Brna a podlehly mu 62:79. V prvním letošním vzájemném utkání se přitom minulý týden radovaly z vítězství Pražanky.

Edita Šujanová (vlevo) z Györu brání Lindsay Whalenovou z USK Praha

Edita Šujanová (vlevo) z Györu brání Lindsay Whalenovou z USK Praha | Foto: David Kubíček

„Nepodali jsme špatný výkon, ale abychom vyhráli, museli bychom hrát mnohem lépe a hlavně se zlepšit ve střelbě,“ poznamenal minulou středu po utkání, které Brno prohrálo o deset bodů, trenér jihomoravského celku Jan Bobrovský.

Právě to se Brňankám ve včerejším duelu podařilo, ačkoli favoritem utkání byly jednoznačně Pražanky. Už v úvodní čtvrtině ale Brno ukázalo, že je na svého největšího rivala velmi dobře připraveno, když si dokonce vypracovalo dvouciferný náskok – po deseti minutách vedly domácí hráčky nad USK 28:16.

Ani ve druhé čtvrtině Brno nepolevilo v tempu a velmi dobře se mu dařila střelba z perimetru. Zejména Horáková a Abdiová byly při chuti. V poločase mělo Brno nad Pražankami velmi solidní náskok 50:28, který si domácí udržovali i ve třetí čtvrtině a před poslední částí ztrácel USK 16 bodů.

Trenér úřadujícího mistra Ivan Beneš se snažil s výsledkem ještě něco udělat pomocí častého střídání, Pražankám ale chyběl větší klid v zakončení a chybovaly také v obraně. Tři minuty před koncem sice Burgrová snížila na rozdíl 13 bodů, jenomže naděje na zvrat zhatila trojskou kapitánka Horáková.

BK IMOS Brno - ZVVZ USK Praha 79:62 (28:16, 22:12, 17:23, 12:11)

Brno: Abdiová 26, Horáková 19, Pecková 16, Ohldeová 15, Vlková 3,
USK: Vaughnová 18, Dubljevićová 11, Burgrová a De Forge 9, Škerovićová 5, Vítečková a Zrůstová 4, Lardyová 2
Trojky: 6/14 - 2/17, trestné hody: 11/12 - 10/14, doskoky: 45 – 33, fauly: 17 – 17.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít