Basketbalistky USK Praha porazily v prvním finálovém duelu IMOS Brno 87:59

Obhájkyně mistrovského titulu z pražského USK vykročily rázně za další trofejí. V úvodním finálovém zápase porazily svěřenkyně trenérky Hejkové na domácí palubovce IMOS Brno 87:59. Druhé utkání odehrají týmy v sobotu v moravské metropoli.

Kia Vaughnová z USK Praha střílí přes brněnské basketbalistky

Kia Vaughnová z USK Praha střílí přes brněnské basketbalistky | Zdroj: ČTK

Velkou zásluhu na vítězství domácího celku měla americká pivotka Rebekkah Brunsonová. Ta zaznamenala 30 bodů.

Pražanky ale do utkání nevstoupily vůbec dobře. Po pěti minutách prohrávaly o 8 bodů. Pak ale přišly chvíle Američanky Brunsonové, ta v následujících osmi minutách nastřílela 16 bodů a skóre se rázem otočilo.

Ve druhé čtvrtině se hráčkám pražského USK začalo dařit i ve střelbě z dálky a svěřenkyně trenérky Hejkové začaly Brňankám rychle unikat. Po polovině utkání svítil na tabuli stav 44:32.

Hostující hráčky se snažily ještě kolektivním výkonem odolávat, ale ve třetí čtvrtině odešla ze hry klíčová hráčka IMOSu Hana Horáková a náskok USK narůstal ještě rychlejším tempem. Skóre se nakonec zastavilo na stavu 87:59, když se v posledních minutách hráčky obou týmů spíše šetřily na sobotní zápas v Brně.