Basketbalistky USK Praha překvapily výhrou ve Valencii

Basketbalistky USK Praha slaví druhou výhru v Eurolize za sebou. Po výhře v Kaunasu zvítězily tentokrát na palubovce favorizované Valencie 67:59. Španělský klub tak letos poprvé v letošní sezóně prohrál. Nejlepší střelkyní zápasu byla s dvaceti body Eva Vítečková. Jana Veselá z Valencie zaznamenala dva body a pět doskoků.

Basketbalistky DeLisha Miltonová-Jonesová z USK Praha a Tina Charlesová z Galatasaraye Istanbul v utkání Euroligy | Zdroj: ČTK

V dresu Valencie nastoupila nová posila - Australanka Lauren Jacksonová, ale za necelých deset minut hry se vůbec střelecky neprosadila. Také proto španělský tým prohrál první soutěžní zápas nové sezóny včetně domácí ligy.

Pražankám vyšel výborně úvod zápasu, střelecky zářila hlavně Španělka Montaňanová. USK vedl až o dvanáct bodů, po první čtvrtině o osm. Domácí se poté zvedly a po prvním poločase prohrávaly jen o tři body.

Krátce po přestávce se Valencie dostala do vedení, střelecky ji držely hlavně Wautersová a Lyttleová, ale USK to nerozhodilo. Střelecky se začalo dařit Evě Vítečkové a Miltonové-Jonesové. V úvodu závěrečné čtvrtiny se Pražankám podařilo vytvořit si sedmibodový náskok, který udržely a v závěru ještě navýšily. USK tak navázal na nečekanou výhru Brna nad Krakovem.

Ros Casares Valencie - ZVVZ USK Praha 59:67 (8:16, 25:28, 39:40)

Nejvíce bodů: Lyttleová 19, Wautersová 18 ... Veselá 2 a 5 doskoků - Vítečková 20, Montaňanaová 15, Miltonová-Jonesová 12, F. Eldebrinková 7. Fauly: 21:23. Trestné hody: 16/13 - 16/14. Trojky: 2:5