Basketbalistky USK Praha slaví 6. titul v řadě. Nymburk porazily i ve třetím finále

Titul v ženské basketbalové lize má pošesté v řadě stejného majitele. Obhajující šampionky z týmu ZVVZ USK Praha rozdrtily Nymburk i ve třetím zápase finálové série, tentokrát 71:43. V hale Královka tak vypukly oslavy dalšího z řady triumfů.

Basketbalistky USK Praha slaví 6. titul v řadě

Basketbalistky USK Praha slaví 6. titul v řadě | Zdroj: ČTK

Začátek třetího zápasu se vysokoškolačkám příliš nepodařil. Jejich vlažný úvod zapříčinil, že dokonce musely dotahovat drobnou ztrátu na východočeský klub. Do vedení se dostaly až dvě minuty před koncem první části šestibodovou šňůrou.

Od druhé čtvrtiny Pražanky postupně zvýšily aktivitu a vytáhly obranu, což je zdobilo celou sezonu. Díky tomu si postupně vypracovaly dvojciferné vedení.

00:00 / 00:00

S dojmy po úspěšném finále se nejužitečnější hráčka Tereza Vyoralová svěřila Jakubu Kantovi

To sice ležérním vstupem do třetí desetiminutovky téměř prohospodařily a chvíli vedly už jen o 4 body, ale po motivaci od trenérky Hejkové byly od 25. minuty zase lepší. Poslední minuty zápasu pak byly domácí exhibicí, která se zastavila na konečném skóre 71:43.

Nejužitečnější hráčkou finále byla zvolena Tereza Vyoralová, která v sestavě USK nahradila Kateřinu Elhotovou. Tu čekají jiné starosti - očekává potomka. 22letá Vyoralová předváděla v průběhu finále velmi dobré výkony.

„Jsem tu nejmladší, tak si toho hrozně cením. Kdybych neměla okolo sebe takhle super tým, nikdy bych tu nestála,“ poděkovala nejlepší hráčka finále svým spoluhráčkám

„Určitě někam půjdeme slavit, ale to si nechám pro sebe, protože sama nevím. Uvidíme, kam půjdeme,“ usmála se basketbalistka.

Basketbalistky USK sice dominovaly doma, ve Final Four Euroligy ale oba zápasy prohrály. „Někdo může být trošku zklamaný, že jsme byly čtvrté, ale myslím, že to je super výsledek. Hrály jsme tam vyrovnané zápasy, mohly jsme oba vyhrát. Celkově byla sezona úspěšná a krásná. To nás požene dál,“ věří Tereza Vyoralová.

Finále play off basketbalové ligy žen - 3. zápas:
ZVVZ USK Praha - DSK Basketball Nymburk 71:43 (15:12, 32:23, 46:31)
Nejvíce bodů: Xargayová 13, Palauová 11, Šteinbergaová, Hanušová a Vaughnová po 10 - Chomenčuková a Taylorová po 9, Bortelová 6. Konečný stav série: 3:0.

Nejužitečnější hráčka finále: Tereza Vyoralová (USK).