Basketbalistky USK Praha vstoupily do Euroligy vítězně, Brno prohrálo v Šoproni

Basketbalistkám USK Praha vyšla premiéra v novém ročníku Euroligy. Vysokoškolačky porazily v hale na Folimance chorvatský Nový Záhřeb 57:52. Druhému českému týmu se nedařilo, IMOS Brno prohrál v maďarské Šoproni 67:73.

Španělka Laia Palauová z USK Praha (ve žlutém) a Antonija Juricová z Nového Záhřebu v duelu Euroligy | Zdroj: ČTK

Pražanky vedly na chorvatským soupeřem od první minuty, po úvodní čtvrtině měly desetibodový náskok. V obraně dělala USK problémy jen pivotka Ivankovičová, která zaznamenala celkem 21 bodů a stala se tak nejlepší střelkyní zápasu. Na straně českých mistryň si 15 bodů připsala Američanka Kia Vaughnová.

Druhá čtvrtina přinesla zlepšený výkon týmu ze Záhřebu, který po poločase prohrával jen o šest bodů. Ve druhém poločase zlepšily domácí hráčky obranu a odskočily soupeřkám na rozdíl jedenácti bodů. Záhřeb pak sice znovu snížil, domácí ale uklidnila trojkou Lenka Bartáková, která si v Eurolize zahrála vůbec poprvé.

00:00 / 00:00

Basketbalistka USK Praha Kateřina Elhotová hodnotí zápas Euroligy proti Novému Záhřebu

"O pět bodů to nevypadá moc jasně, ale myslím, že jsme celý zápas tahaly za delší konec. Jsem ráda, že jsme to zvládly, je fajn mít tuhle výhru pro naše sebevědomí do dalších zápasů. Doufám, že jsme dokázaly, že můžeme pokračovat vítězně," řekla po zápase křídelní hráčka Kateřina Elhotová.

Brňanky začaly zápas v Šoproni výborně, vycházely jim rychlé protiútoky a dařilo se jim v obraně, v 11. minutě vedly už o 16 bodů, do šatny šly za stavu 40:28. Ve druhém poločase se ale role obrátily, domácí přidaly na agresivitě a zpřesnily střelbu. Pět minut před koncem vyrovnaly a v závěru definitivně rozhodly. Nejlepší střelkyní zápasu byla se 27 body Alena Hanušová z Brna.

Evropská liga basketbalistek - 1. kolo:

Skupina C:
ZVVZ USK Praha - Nový Záhřeb 57:52 (25:15, 37:31, 45:35)
Nejvíce bodů: Vaughnová 15, Dubljevičová 13, Palauová 7 - Ivankovičová 21, Pascuaová 8, Ciglarová 6. Fauly: 14:20. Trestné hody: 10/5 - 8/6. Trojky: 4:2

Skupina B:
UE Šoproň - BK IMOS Brno 73:67 (14:27, 28:40, 49:56)
Nejvíce bodů: Fegyvernekyová 25, Farisová 14, Hawkinsová 12 - Hanušová 27, Pecková 13, Jalčová 9. Fauly: 21:21. Trestné hody: 17/14 - 17/15. Trojky: 3:6

Alena Benešová, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít