Basketbalistky USK Praha vyhrály Superpohár, ale příprava na sezonu nebyla ideální

V loňské sezoně vyhrály basketbalistky ZVVZ USK Praha všechno, co šlo. Připsaly si pátý titul v domácí soutěži za sebou a opanovaly také nejlepší klubovou soutěž starého kontinentu - Euroligu. Na začátku letošní sezony to v přípravě kvůli zraněním a působení několika hráček v zámořské WNBA sice nevypadalo ideálně, ale i tak se start nakonec povedl.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalistky ZVVZ USK Praha se radují ze zisku Superpoháru | Zdroj: ČTK

Triumf na Superpoháru, kde vysokoškolačky zopakovaly výhru nad evropským gigantem z Jekatěrinburgu z finále evropské ligy, je toho dostatečným důkazem.

„Hrály jsme v tanečním tempu a vycházelo nám úplně všechno,“ říká pětinásobná euroligová šampionka a třetí sezonu trenérka ZVVZ USK Praha Natália Hejková, která supercupové Final Four vyhrála vůbec poprvé.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalistky USK ZVVZ Praha vstoupily do sezony triumfem v Superpoháru, ale příprava měla k ideálu daleko

„Je to hrozný úspěch, protože každá hráčka v týmu vyhrála tuto trofej poprvé. Musím se přiznat, že jsem ani nevěděla, že se nějaký Supercup hraje, a jsem hrozně ráda, že jsem měla možnost ho vyhrát,“ dodává její svěřenkyně Alena Hanušová.

Další těžkou zkouškou byla pro Pražanky víkendová porážka na Folimace s výběrem USA, který zde zakončil evropské turné, a Natálii Hejkové toho hodně napověděla.

„Když budeme hrát proti vysokým týmům, tak budeme mít trošku problém. Bylo to dobré pro hráčky, které hrají méně a teď hrály proti hvězdám, které se v americkém týmu objevily.“

To vše navzdory tomu, že kompletní jedenáctičlenný kádr se sešel v hale na Královce až dnes a letní přípravu absolvovalo s týmem z nejrůznějších důvodů pouze sedm hráček.

Basketbalová federace se uchází o pořádání kvalifikačního turnaje o postup na OH

Číst článek

„Celého týmu se dotklo zranění Sonji Petrovičové, která má zlomený prst, ale další zranění byla krátká. Další hráčky měly povinnosti ve WNBA a v americké reprezentaci. Nakonec nás trénovalo strašně málo,“ přiznává jedenašedesátiletá slovenská trenérka.

Na tréninky tak musely docházet i dorostenky a dokonce občas i kluci, jak prozrazuje jedna ze tří nových tváří v dresu USK, mladší ze sester Elhotových Karolína.

„Ze začátku to bylo zpestření, ale pak jsme potřebovaly víc akcí proti opravdovým hráčkám než klukům, kteří si občas zahrají. Bylo to takové zvláštní,“ usmívá se Karolína Elhotová.

Jakub Kanta, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme