Basketbalistky USK přišly o vítězství nad Galatasarayem 2 minuty před koncem

Ve druhém kole Evropské ligy zavítaly basketbalistky USK Praha na istanbulskou palubovku favorizovaného Galatasaray, kde dlouho sahaly po zisku více jak jednoho bodu, ale nakonec v koncovce soupeřkám podlehly 56:58. V tabulce skupiny C patří svěřenkyním trenéra Beneše po dvou porážkách předposlední příčka.

Eva Vítečková z USK Praha (vpravo) v souboji s Ann Wautersovou z Valencie

Eva Vítečková z USK Praha (vpravo) v souboji s Ann Wautersovou z Valencie | Zdroj: ČTK

České mistryně vstoupily do utkání skvěle, především v obraně. Mezi3. a8. minutou nedovolily soupeřkám vstřelit ani bod a šňůrou 11:0 získaly devítibodový náskok. V druhé čtvrtině Pražanky znovu nedovolily soupeřkám pět minut skórovat a bylo z toho vedení o 14 bodů, ovšem pak se přece jen Galatasaray rozehrál.

Galatasaray začal náskok soupeřek stahovat. V závěru třetí čtvrtiny si basketbalistky USK vybraly slabší chvilku a domácí hráčky šňůrou 14:2 otočily skóre na 46:44. Vysokoškolačky se ovšem nevzdaly. Táhla je Škerovičová, která rozdávala přihrávky, a její spoluhráčky zakončovaly, celkem nasbírala 10 asistencí.

Dvě minuty před koncem vrátila vedení pražskému celku trojkou Kateřina Elhotová, pak ale udělala Škerovičová chybu, Albenová jí sebrala míč a dala rozhodující koš. Právě ztráty míče byly asi tím, na co nakonec hráčky USK doplatily, protože celkem zaznamenaly 23 ztrát. Do konce sice zbývala minuta, ale Pražanky už se v útoku neprosadily.

Druhý český zástupce v nejprestižnější evropské klubové soutěži IMOS Brno měl tento týden volno. Příští týden Brňanky čeká doma polská Wisla Krakov. Basketbalisty USK se na Folimance utkají s Jekatěrinburgem.

2. kolo Evropské ligy basketbalistek:

Skupina C:

Galatasaray Istanbul - ZVVZ USK Praha 58:56 (7:17, 22:28, 44:44)
Nejvíce bodů: Lyttleová 17, Wautersová 14, Albenová 9, Caglarová 8 - Vaughnová 17, Škerovičová a Elhotová po 9, Vítečková a Dubljevičová po 7. Fauly: 16:16. Trestné hody: 13/9 - 13/10. Trojky: 1:4

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít