Basketbalistky USK prohrály v Eurolize s Orenburgem. Nymburk začal v Europe Cupu výhrou

Basketbalistky USK Praha v Eurolize pokračují v nepřesvědčivých výkonech. V ruském Orenburgu měly úspěšnost střelby jen 32 procent a prohrály 54:58. Jako úřadující vítězky Euroligy tak mají ze tří zápasů jediné vítězství. Basketbalisté Nymburka do nově vzniklého Europe Cupu vstoupili výhrou 70:56 ve slovinském Šentjuru.

Kateřina Elhotová zaznamenala 11 bodů

Kateřina Elhotová zaznamenala 11 bodů | Zdroj: ČTK

Od začátku se hrálo nervózní utkání plné nevynucených chyb a nevyužitých dobrých pozic pro střelbu. Skóre narůstalo velmi pomalu a oba celky se trápily. Mírně navrch měly české mistryně, za které dala v úvodu osm bodů Kia Vaughnová.

I té se však postupně přestalo dařit a na přelomu první a druhé čtvrtiny nedal USK pět minut ani bod. Orenburg toho dokázal využít jen ke srovnání na 16:16, než trápení utnula pěti body Kateřina Elhotová.

Pražanky sice byly herně lepší, ale jejich střelba se stále zhoršovala a nedařilo se jim proměnit ani pokusy zpod koše.

A tak místo toho, aby měly dvouciferný náskok, dostal se v úvodu poslední čtvrtiny Orenburg do šestibodového vedení. Pak zavelely Ilona Burgrová s Danielle Robinsonovou, která minutu a půl před koncem srovnala na 49:49.

Jenže přišla další zbytečná ztráta a 40 vteřin před koncem Dewanna Bonnerová zařídila trojkou domácím pětibodové vedení, které už hráčky USK nesmazaly, i když jim rychlou trojkou dala naději Alena Hanušová. Orenburg už si výhru pohlídal z trestných hodů.

Nymburk na úvod Europe Cupu zvítězil nad mistrem Slovinska

Nymburk sice již nastoupil s uzdraveným pivotem Petrem Bendou, ale stále chyběli kapitán Jiří Welsch, rozehrávač Michael Dixon a nově také zatím nejlepší hráč týmu v úvodu sezony Vojtěch Hruban. Bez nich hosté definitivně zamířili k výhře až v závěrečné čtvrtině, před ní vedli jen o tři body.

Středočeši tak ve Slovinsku potvrdili velmi dobrý vstup do sezony, v níž zatím ve VTB lize vyhráli všechna čtyři domácí utkání a neuspěli jen v Kazani.

Ve skupině F se Nymburk utká ještě s Aarhusem a irským Hibernianem. Jejich vzájemný zápas v prvním kole jasně vyhrál dánský celek 96:60.

3. kolo Evropské ligy basketbalistek:
Skupina B:
Orenburg - ZVVZ USK Praha 58:54 (12:16, 25:27, 35:34)
Nejvíce bodů: Bonnerová 16, McBrideová a Robinsonová po 10 - Palauová a Vaughnová po 11, Burgrová 10, Kateřina Elhotová 9. Fauly: 15:15. Trestné hody: 16/10 - 17/11. Trojky: 2:3. Doskoky: 43:40.

Pohár FIBA basketbalistů, skupina F - 1. kolo:
Tajfun Šentjur - Nymburk 56:70 (20:17, 32:32, 45:48)
Nejvíce bodů: Čebular 13, Bratož 10, Ponjavič 9 - Randle 21, Sant-Roos 15, De Zeeuw a Vaughn po 10. Fauly: 19:16. Trestné hody: 13/5 - 10/6. Trojky: 5:10. Doskoky: 54:44.

Aarhus - Hibernia Dublin 96:60 (15:20, 40:29, 73:45).