Basketbalistky USK se ztráty koncentrace nebojí

Do Vánoc zbývá už jen několik málo dní a většina z nás se tak zaobírá myšlenkami na to, čím udělat blízkým a přátelům radost pod stromečkem nebo kolik kostí asi letos vytaháme z kapra. Basketbalistky ZVVZ USK Praha ale na podobné přemítání nemají v hlavě místo. Minimálně ještě dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalistky DeLisha Miltonová-Jonesová z USK Praha a Tina Charlesová z Galatasaraye Istanbul v utkání Euroligy | Zdroj: ČTK

Večer totiž úřadující české mistryně čeká poslední euroligový zápas v letošním kalendářním roce - a nikdo z týmu by si rozhodně nepřál zaobírat se přes vánoční svátky černými myšlenkami na prohru s litevským Kaunasem.

„Bylo by dobré, kdyby tým prožíval Vánoce v pohodě, samozřejmě i to postavení v tabulce by bylo trochu jistější, protože situace stále úplně čitelná není a je potřeba vyhrávat," míní trenér Lubor Blažek, který si ale určitě nemyslí, že by týmu nadělil šesté letošní vítězství v Eurolize třeba Ježíšek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalistky USK se ztráty koncentrace před Vánoci nebojí

„Často se hovoří o povinných vítězstvích - a tohle mezi ně možná patří, ale síla soupeře je velká."

To rozhodně je, vždyť Kaunas doma porazil jednoho z favoritů skupiny, Valencii. Kromě toho musí Lubor Blažek myslet i na to, jak udržet soustředění hráček na zápas v době, kdy všude kolem obchází duch Vánoc. Nebojí se možné ztráty koncentrace?

„To by bylo hodně špatné, doufám, že se to nestane a soustředění udržíme, protože přeci jen je do Vánoc pořád ještě poměrně daleko."

I samotné hráčky jsou si jisté, že pro zápas s Kaunasem dokážou z hlavy vytěsnit představy o tom, jak si užijí nadcházejícího volna - ale Eva Vítečková zároveň narovinu přiznává:

„Očekávám poslední utkání v české lize, to hrajeme 20. prosince proti VŠE. Nerada bych to přivolala, ale ze své zkušenosti vím, že poslední zápasy před Vánoci bývají už ne moc basketbalové."

O tom, zda pod stromečkem najdou kromě dárků také radost z vítězství nad Kaunasem, rozhodnou basketbalistky USK už dnes v utkání, které na Folimance začíná v 18 hodin, a my vás o něm samozřejmě budeme informovat.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme