Basketbalistky USK se ztráty koncentrace nebojí

Do Vánoc zbývá už jen několik málo dní a většina z nás se tak zaobírá myšlenkami na to, čím udělat blízkým a přátelům radost pod stromečkem nebo kolik kostí asi letos vytaháme z kapra. Basketbalistky ZVVZ USK Praha ale na podobné přemítání nemají v hlavě místo. Minimálně ještě dnes.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalistky DeLisha Miltonová-Jonesová z USK Praha a Tina Charlesová z Galatasaraye Istanbul v utkání Euroligy

Basketbalistky DeLisha Miltonová-Jonesová z USK Praha a Tina Charlesová z Galatasaraye Istanbul v utkání Euroligy | Zdroj: ČTK

Večer totiž úřadující české mistryně čeká poslední euroligový zápas v letošním kalendářním roce - a nikdo z týmu by si rozhodně nepřál zaobírat se přes vánoční svátky černými myšlenkami na prohru s litevským Kaunasem.

„Bylo by dobré, kdyby tým prožíval Vánoce v pohodě, samozřejmě i to postavení v tabulce by bylo trochu jistější, protože situace stále úplně čitelná není a je potřeba vyhrávat," míní trenér Lubor Blažek, který si ale určitě nemyslí, že by týmu nadělil šesté letošní vítězství v Eurolize třeba Ježíšek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalistky USK se ztráty koncentrace před Vánoci nebojí

„Často se hovoří o povinných vítězstvích - a tohle mezi ně možná patří, ale síla soupeře je velká."

To rozhodně je, vždyť Kaunas doma porazil jednoho z favoritů skupiny, Valencii. Kromě toho musí Lubor Blažek myslet i na to, jak udržet soustředění hráček na zápas v době, kdy všude kolem obchází duch Vánoc. Nebojí se možné ztráty koncentrace?

„To by bylo hodně špatné, doufám, že se to nestane a soustředění udržíme, protože přeci jen je do Vánoc pořád ještě poměrně daleko."

I samotné hráčky jsou si jisté, že pro zápas s Kaunasem dokážou z hlavy vytěsnit představy o tom, jak si užijí nadcházejícího volna - ale Eva Vítečková zároveň narovinu přiznává:

„Očekávám poslední utkání v české lize, to hrajeme 20. prosince proti VŠE. Nerada bych to přivolala, ale ze své zkušenosti vím, že poslední zápasy před Vánoci bývají už ne moc basketbalové."

O tom, zda pod stromečkem najdou kromě dárků také radost z vítězství nad Kaunasem, rozhodnou basketbalistky USK už dnes v utkání, které na Folimance začíná v 18 hodin, a my vás o něm samozřejmě budeme informovat.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme