Basketbalistky USK si postup do čtvrtfinále Euroligy zatím nezajistily

Basketbalistky pražského USK ještě budou muset o osmifinále Euroligy bojovat. V předposledním utkání základní skupiny podlehly polským Polkowicím 60:71 a v přímém souboji o postup nastoupí za týden proti Francouzkám z Mondeville.

Kia Vaughnová se snaží prosadit přes hostující Ogwumikeovou

Kia Vaughnová se snaží prosadit přes hostující Ogwumikeovou | Zdroj: ČTK

Pražankám vyšla jediná čtvrtina a to bylo na úspěch málo. Po vyrovnaném úvodu prohrávaly po první části 14:18, pak se jim ale začala dařit střelba a otočily na poločasových 34:25.

Od začátku druhého poločasu ale opět dominovaly Polky a i díky vynikající Australance Snellové, která dohromady zaznamenala 28 bodů, skóre nejdříve vyrovnaly, pak se domácím týmem o vedení chvíli přetahovaly a v poslední čtvrtině už jen navyšovaly svůj náskok.

O postup se vysokoškolačky utkají za týden v domácím souboji s francouzským Mondeville, na jehož palubovce prohrály v prvním duelu stejně jako tentokrát s Polkowicemi 60:71.

ZVVZ USK Praha - Polkowice 60:71 (14:18, 34:25, 45:46)
Nejvíce bodů: Vaughnová 17, Brunsonová 15, Burgrová 10, Elhotová 8 - Snellová 28, Ogwumikeová 24, Laciejewská 8. Fauly: 15:17. Trestné hody: 19/15 - 16/14. Trojky: 3:7.

Nedařilo se ani druhému českému zástupci v Eurolize. Basketbalistky Brna prohrály v tureckém Tarsusu navzdory 25 bodům Abdiové 72:81, a v základní skupině A tak obsadí konečné poslední místo. Své letošní účinkování v elitní soutěži zakončí za týden ve francouzském Bourges.

Tarsus - IMOS Brno 81:72 (24:16, 45:40, 66:58)
Nejvíce bodů: Robinsonová 25, Miltonová-Jonesová 17, Doronová 14, Canová 13 - Abdiová 25, Ohldeová 22, Hanušová a Kašpárková po 6. Trestné hody: 15/14 - 8/6. Fauly: 14:17. Trojky: 1:2.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít