Basketbalistky USK si v pohárové Evropě připsaly výhru, Nymburk doma padl

Basketbalistky USK Praha zdolaly v 11. kole základní skupiny Euroligy poslední tým tabulky Záhřeb 91:88. K postupu do další fáze ale potřebují svěřenkyně trenérky Hejkové vyhrát i nad Polkowicemi a Mondeville. Nymburk v osmifinálové skupině Eurocupu nestačil na favorizovanou Valencii 77:82.

Basketbalistky USK Praha chtějí v Eurolize dál

Basketbalistky USK Praha chtějí v Eurolize dál | Foto: David Kubíček

Hráčky USK na basketbalistky Záhřebu vlétly a zásluhou převahy pod koše a přesné střelby zanedlouho vedly dvouciferným rozdílem, tento scénář se opakoval v utkání několikrát. Pak ale jako by se Pražanky uspokojily a přestalo se jim dařit i v obraně a rázem to bylo zase vyrovnanější. O poločase domácí vedly o tři body.

Do druhé půle vstoupil aktivněji Záhřeb, dostal se poprvé v utkání do vedení a utekl USK na osm bodů. Velkou zásluhu na tom měla autorka celkově 24 bodů Williamsová. Prostřídáním se však české mistryně zase chytily a i do poslední čtvrtiny se šlo za takřka vyrovnaného stavu.

00:00 / 00:00

Eva Vítečková se s trenérkou Hejkovou shodly, co je příčinou pouze těsného vítězství

Ten vydržel až do poslední minuty utkání. 50 vteřin před koncem ale využila Vítečková chybu v obraně soupeřek, uvolnila se pod koš a zvýšila na 91:88. Vítězství už se domácím podařilo udržet i díky pokrytí kapitánky a nejlepší basketbalistky hostů Mandirové, která se dostala jen na 18 bodů. V Dresu USK Praha byla nejlepší střelkyní utkání s 21 body Eva Vítečková, která s kolísavostí v týmu nemohla být spokojená.

„U nás to není nic neobvyklého, protože tyhle výkyvy máme poslední dobou velice často. Když vedeme třeba o deset bodů, tak povolíme, jako by se nemohlo nic stát. Pak se toho, bohužel, stane ještě víc, než bychom předpokládaly.“

Nymburk opět táhl Rančík

Devítinásobní čeští šampioni sice ještě v poločase díky těsnému vedení drželi naději na další cenný skalp, ale kolaps ve třetí čtvrtině, kterou prohráli drtivě 11:28, je uzemnil a Valencie i přes mohutný finiš Nymburka vyhrála i druhý zápas skupiny.

Naopak Středočeši po úvodní výhře v Bilbau klopýtli. Nejlepším hráčem domácích byl v pardubické ČEZ aréně slovenský podkošový hráč Rado Rančík, který před týdnem přispěl k výhře 30 body, nyní zatížil konto Valencie 24 body. Příští středu čeká Nymburk opět v pardubické hale tým VEF Riga.

Basketbalista Radoslav Rančík o příčině prohry Nymburka v EuroCupu s Valencií

„Udělali jsme příliš mnoho chyb v jedné části třetí čtvrtiny, toho dokázal soupeř využít, dal asi deset bodů a odskočil nám. Pak jsme se do toho sice zase trochu dostali, ale na konci už nám chyběly síly. I já udělal pár chyb v koncovce, třeba jako poslední koš s faulem. K tomu se přidalo hodně ztraceným míčů. To by se nemělo stávat,“ lamentoval po závěrečném hvizdu Rančík.

Evropská liga basketbalistek - 11. kolo:
Skupina C:
ZVVZ USK Praha - Novi Záhřeb 91:88 (27:19, 50:47, 69:68)
Nejvíce bodů: Vítečková 21, Vaughnová 18, Burgrová 16, Brunsonová 10 - Williamsová 24, Mandirová 18, Vrdoljaková 16, Mitchellová 14. Fauly: 18:22. Pět chyb: 25. Bedalovová (Záhřeb). Trestné hody: 21/15 - 18/12. Trojky: 6:8

Evropský pohár basketbalistů, osmifinále - 2. kolo:
Skupina J:
ČEZ Basketball Nymburk - Valencie 77:82 (17:25, 40:39, 51:67)
Nejvíce bodů: Rančík 24, Palyza 18, Benda 10, Welsch a Naymick 8 - Dubljevič 19, Doellman 18, San Miguel 14. Rozhodčí: Ryžyk (Ukr.), Obradovič (Bosna a Herc.), Fufis (Řec.). Fauly: 21:22. Trestné hody: 20/17 - 19/12. Trojky: 8:8. Diváci: 2560

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít