Basketbalistky USK vyhrály v Brně v prodloužení a vybojovaly 3. titul v řadě

Hráčky USK Praha potřetí v řadě vyhrály domácí basketbalovou ligu. V dramatickém čtvrtém utkání finálové série play off porazily v Brně domácí IMOS 80:73 po prodloužení. Pražanky tak ovládly nejvyšší domácí soutěž potřetí v řadě a počtvrté během pěti let.

Anäel Lardyová z USK proniká mezi Hanou Horákovou z Brna (vlevo) a Anna Jurčenkovou | Zdroj: ČTK

Úvod čtvrtého finálového duelu na brněnské palubovce přinesl velmi vyrovnaný souboj. Poté se začaly více prosazovat basketbalistky IMOSu, které dirigovala Horáková. Za USK nastoupila trochu nečekaně i Američanka Brunsonová, které toho ale velmi těsná obrana domácího týmu moc nepovolila.

Stejně jako ve třetím zápase na Folimance Brňanky velmi dobře hlídaly hlavně podkošové hráčky soupeře a na konci první čtvrtiny vedl IMOS o osm bodů. Náskok ale záhy ztratil.

Basketbalistkám USK se ale nepovedl vstup do druhého poločasu a Brno získalo dokonce dvanáctibodový náskok. Pražanky ale opět začaly manko smazávat. Především, díky tomu, že domácí hráčky zastavovaly soupeřky většinou nedovoleně a některé se blížily pěti faulům.

To byl i případ největší hvězdy IMOSu Horákové, kterou trenér Bobrovský stáhl ze hry. Rozstřílela se Brunsonová, která měla rázem více prostoru a devět minut před koncem Burgrová vyrovnala. V poslední minutě se definitivně vyfaulovala Horáková a duel šel do prodloužení.

V něm díky dvěma sólovým nájezdům Brunsonové utekly hráčky USK svým soupeřkám a svůj náskok už nepustily.