Basketbalistky USK vyhrály v Montpellier, postupují ze skupiny Euroligy

Klíčový zápas o postup z euroligové skupiny zvládly české basketbalové mistryně z USK Praha. Ve francouzském Montpellier zvítězily 77:72 a zajistily si postup ze třetího místa skupiny A. Hráčky Brna se rozloučily s ročníkem bez jediné euroligové výhry.

Basketbalistky USK Praha porazily v Eurolize Kaunas

Basketbalistky USK Praha porazily v Eurolize Kaunas | Foto: David Kubíček

V úvodu bodově táhla pražský tým především zkušená Eva Vítečková a obě družstva se střídala do vedení, až ke konci prvního poločasu se hráčky Montpellier dostaly do šestibodového náskoku.

V přímém souboji o postup stačilo Pražankám prohrát i o 10 bodů, aby se do další fáze dostaly, s tím se ale nechtěly spokojit, ve třetí čtvrtině zápas vyrovnali a v poslední desetiminutovce rozhodly o vítězství USK 77:72 a postupu, čímž vyrovnaly své loňské maximum v soutěži.

Díky výhře navíc udržely třetí místo ve skupině A a o postup do Final four se v březnu utkají s druhým týmem ze skupiny B.

Ani v posledním zápase euroligové skupiny se prvního vítězství nedočkaly basketbalistky brněnského Imosu. V domácím prostředí se se soutěží rozloučily prohrou 64:76 s tureckým Kayserisporem.

Utkání skupiny A 14. kola Evropské ligy basketbalistek:
Montpellier - ZVVZ USK Praha 72:77 (21:22, 43:37, 57:58)
Nejvíce bodů: Godinová 21, Halmanová 16, Tanquerayová 13, Ayayiová 12 - Vaughnová 17, Palauová 15, Petrovičová 14, Vítečková 13, Robinsonová 10. Fauly: 11:17. Trestné hody: 15/9 - 10/8. Trojky: 3:9. Doskoky: 29:40.

Skupina B:
BK IMOS Brno - Kayserispor 64:76 (15:24, 31:42, 43:65)
Nejvíce bodů: Jalčová 17, Stejskalová 12, Hindráková 10 - Margineanová 14, Kaltsiduová 12, Uralová 11. Fauly: 13:18. Trestné hody: 23/11 - 12/10. Trojky: 7:4. Doskoky: 29:56.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít