Basketbalistky vyhrály i třetí zápas na ME

České basketbalistky zvítězily v základní skupině mistrovství Evropy. Ve třetím zápase na šampionátu porazily v Bydhošti Bělorusky 67:62. V osmifinále čeká národní tým Turecko, Rusko a Litva.

Trénink českých basketbalistek na ME v Polsku

Trénink českých basketbalistek na ME v Polsku | Foto: Pavel Petr | Zdroj: Český rozhlas

Česká republika - Bělorusko 67:62 (23:9, 39:26, 54:46)

Základním kamenem úspěchu byla výborná první čtvrtina, kterou národní tým vyhrál 23:9. Soupeřky z náskoku ale neustále ubíraly, do poločasu sice jen jeden bod, ale v průběhu poslední čtvrtiny se náskok českých basketbalistek ztenčil na pouhé dva body.

Tam pomohl českým hráčkám technický faul soupeřek na Kateřinu Elhotovou, která byla stejně jako proti Velké Británii ústřední postavou zápasu. Elhotová dva trestné hody proměnila a Češky poté po rozehrávce z půlky přidali další dva body.

Soupeřky v závěru sice opět snížili přesnou trojkou, ale nezvládaly se dostat pod koš a na vlasní půlce nezvládaly obranné doskoky.

Nejvíce bodů: Elhotová 19, Vítečková 18, Kulichová a Bortelová po 10 - Snycinová a Levčenková po 10, Lichtarovičová 9. Fauly: 17:15. Trestné hody: 8/6 - 20/14. Trojky: 7:6.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít