Basketbalistky zdolaly Japonsko 66:60 a postoupí z 2. místa

Druhé vítězství v základní skupině Mistrovství světa si připsaly české basketbalistky. V brněnské hale porazily Japonky 66:60 a do osmifinálové skupiny se dostaly ze druhého místa. Další zápas je čeká v pondělí proti Korei.

Edita Šujanová v boji s jednou z Japonek

Edita Šujanová v boji s jednou z Japonek | Zdroj: ČTK

Česko - Japonsko 66:60 (22:19, 38:30, 53:46)

Po vyrovnaném úvodu získávaly české basketbalistky mírnou převahu, především díky přesnější střelbě. Po druhé čtvrtině vedly o osm bodů, v průběhu poslední čtvrtiny dokonce o devatenáct.

Japonky ale předvedly drtivý finiš, který v kombinaci s rozpačitou českou rozehrávkou a horší koncentrací pomohl soupeřkám snížit na rozdíl pouhých čtyř bodů. Vypjatý závěr ale naše hráčky zvládly, poslední dva body zaznamenala z trestných hodů Jana Veselá.

Body: Burgrová 14, Šujanová 10, Bortelová 9, Večeřová 8, Elhotová 7, Horáková, Vítečková a Veselá po 6 - Ogaová 22, Yoshidaová 9, Suwaová a Nagiová po 8, Suzukiová 6, Mitaniová 5, Takadaová 2

Rozhodčí: Gontas (Řec.), Grinterová (USA), Foster (JAR). Trestné hody: 11/11 - 4/4. Fauly: 9:16. Trojky: 1:8. Diváci: 3100