Basketbalistky ZVVZ USK Praha porazily Fenerbahce a jsou ve finále Euroligy

Vynikajícího výsledku dosáhly basketbalistky USK Praha, když v hale Královka porazily v semifinále Final Four Euroligy turecký Fenerbahce 62:49 a v neděli si zahrají ve finále proti ruskému Jekatěrinburgu.

V semifinále Final Four Euroligy porazily basketbalistky ZVVZ USK Praha Fenerbahce a postoupily do finále | Zdroj: ČTK

Ruský tým postoupil z prvního semifinále, ve kterém porazil další ruský celek Dynamo Kursk jasně 81:70.

Pražský celek hrál ve druhém semifinálovém utkání od úvodu s Fenerbahce velice vyrovnané utkání.

Rozhodovalo se až v závěrečné čtvrtině. Do té doby si Pražanky dokázaly vytvořit maximálně šestibodový náskok, o který však vždy přišly.

Po první čtvrtině byly spokojenější hostující basketbalistky, které vedly o jeden bod a stejný stav byl i v polovině utkání. Ve druhé části postupně přebíraly iniciativu hráčky českého týmu, po třetí čtvrtině vedly o 3 body, ale rozhodující trhák si nechaly až do závěrečné části.

V té ještě zlepšily defenzivu, soupeřkám povolily pouze 7 bodů a navíc zpřesnily střelbu. Tím odskočily soupeřkám až na rozdíl třinácti bodů, který v bouřlivé atmosféře bez problémů udržely.

Finálové utkání s Jekatěrinburgem začíná v neděli 12. 4. v 18:00 hod. Už předtím se od 15:00 hod. střetnou poražení semifinalisté o 3. místo.

Finálový turnaj Evropské ligy basketbalistek v Praze - semifinále:

Jekatěrinburg - Dynamo Kursk 81:70 (26:13, 46:22, 62:49)
Nejvíce bodů: Grudaová 20, Parkerová 15, Toliverová 14, Nolanová 10 - Albenová 16, N. Ogwumikeová 13, Milovanovičová 10. Fauly: 16:12. Trestné hody: 9/7 - 11/9. Trojky: 2:5. Doskoky: 42:36.

USK Praha - Fenerbahce Istanbul 62:49 (17:18, 27:28, 45:42)
Nejvíce bodů: Vaughnová 15, Palauová 13, Veselá 12 - Charlesová 14, Hollingsworthová 10, Zellousová 7. Fauly: 18:18. Trestné hody: 8/4 - 18/12. Trojky: 4:3. Doskoky: 48:37.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít