Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly kvalitní posily

Pouze se čtyřmi hráčkami zahájil trenér basketbalového ZVVZ USK Praha Lubor Blažek přípravu na nadcházející sezonu. Ne že by pražský tým měl tak uzoučký kádr, to by ani nešlo! Tradičně se ale do přípravy zapojí až později hráčky ze zahraničí, některé z těch českých dostaly od Lubora Blažka volno po univerziádě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lubor Blažek | Foto: www.uskbasket.cz

Basketbalistky ZVVZ USK Praha budou do nové sezony vstupovat v pozici českého mistra, tedy v nijak jednoduché roli - právem se říká, že titul je lehčí získat, než ho obhájit. Předpoklady pro takovou obhajobu ale družstvo z Folimanky má - v průběhu letní pauzy získalo do svých řad kvalitní posily.

„Myslím si, že jsme dobře doplnili tým. Na post čtyřky přišla Anna Montańana, na post dvojky Frida Eldebrinková, která hraje za švédský nároďák. Získali jsme také dvě kvalitní Američanky, Delishu Miltonovou a Lindsay Whalenovou, které dobré výkony podávají dlouhodobě. Družstvo je složené dobře a myslím, že jsme schopní hrát kvalitní basketbal," vyjmenovává hlavní trenér ZVVZ USK Praha Lubor Blažek, a než se stihnu zeptat na jméno, které mi v tomto výčtu chybí, sám ho rychle doplní.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalový klub ZVVZ USK Praha před novou sezonou kvalitně posílil a má smělé cíle

„Zapomněl jsem na Ilonu Burgrovou, jejíž výkony jak v reprezentaci, tak i v předchozím působišti v Bourges byly velmi dobré," chválí sympatickou reprezentační pivotku Lubor Blažek.

Z pražského týmu naopak odešla dlouhodobě jeho nejpopulárnější součást a opora, Evanthia Maltsiová.

„Dlouho nám byla oporou, bohužel její zdraví nebylo v poslední době dobré a nikdo nechtěl riskovat, že by se tento problém opakoval i v další sezoně. Hráli jsme bez ní v podstatě celý minulý ročník, a to na síle družstva určitě znát bylo," vysvětluje basketbalový lodivod důvody odchodu řecké sniperky.

Zatímco vloni chtěl basketbalový celek z Folimanky hlavně získat titul republikového mistra a porazit odvěkého rivala z brněnských Žabovřesk, letos bude ZVVZ USK Praha směřovat své úsilí ještě trochu jinam.

„Myslím, že nikdo z nás nebude řešit, že obhajujeme český titul. První myšlenky směřují spíš k Evropské lize, kde máme v naší skupině několik velice těžkých soupeřů. Přesto bychom letos chtěli konečně uspět."

Což znamená dostat se mezi osmičku nejlepších euroligových týmů. A případně dál.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme