Basketbalistům Miami chybí jediná výhra k triumfu v NBA

Basketbalisté Miami jsou jediný krok od vítězství v letošním ročníku NBA. Ve čtvrtém finálovém utkání porazili na domácí palubovce Oklahomu 104:98, navíc budou mít i v dalším zápase výhodu domácího prostředí.

Miami Heat's Dwyane Wade (C) shoots between Oklahoma  City Thunder's Russell Westbrook  (L) and Serge Ibaka (R) in the first half during Game 4 of the NBA basketball finals in Miami, Florida, June 19, 2012

Miami Heat's Dwyane Wade (C) shoots between Oklahoma City Thunder's Russell Westbrook (L) and Serge Ibaka (R) in the first half during Game 4 of the NBA basketball finals in Miami, Florida, June 19, 2012 | Zdroj: Reuters

Utkání přitom lépe rozehrála Oklahoma, která si už v první čtvrtině vytvořila až sedmnáctibodový náskok. Jenomže Miami vzápětí předvedlo šňůru 16:0 a bylo takřka vyrovnáno.

Oba celky se pak střídaly ve vedení, teprve v poslední čtvrtině dokázali domácí odskočit na sedm bodů. Tehdy úřadoval na palubovce Russell Westbrook, který za posledních dvanáct minut utkání nastřílel 17 ze svých celkem 43 bodů.

Čtyři minuty před koncem se navíc Oklahoma dostala díky Kevinu Durantovi do těsného vedení, jenomže to Thunder neudrželi. Klíčovou roli sehrál LeBron James, který zápas dohrával se zraněním, ale i tak dal klíčovou trojku, kterou poslal Miami do vedení 97:94. Náskok si pak už domácí udrželi.

Páté finále se hraje už ve čtvrtek a znovu na palubovce Miami. Pokud Heat vyhrají, oslaví titul.