Basketbalisty Nymburka čeká boj o druhou výhru v EuroCupu. Proti bude Artland Dragons

Poprvé v novém ročníku EuroCupu se na palubovce pražské Tipsport Areny představí basketbalisté Nymburka. Jejich soupeřem bude německý tým Artland Dragons. Domácí celek by v utkání, které začne v 18.30, rád vylepšil dosavadní bilanci v evropské soutěži.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chester Simmons z Nymburka | Zdroj: ČTK

Nedělní zápas VTB ligy, ve kterém Nymburk prohrál s Vilniusem 61:76, přilákal do hlediště dva tisíce basketbalových fanoušků. Dnes by desetinásobný český mistr přivítal ještě větší podporu. Středočeši ve čtyřech dosavadních zápasech EuroCupu jen jedinkrát zvítězili a v šestičlenné základní skupině jim patří páté, tedy předposlední místo.

„Každý zápas v EuroCupu je důležitý, hlavně doma. Musíme si uchránit svoje prostředí a potom se snažit vyhrát venku,“ burcuje slovenský reprezentant Martin Rančík.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalisty Nymburka čeká domácí utkání EuroCupu s Artlandem Dragons

Přání zvítězit na palubovce soupeře zatím zůstává nenaplněno. Na jedinou výhru Nymburk dosáhl doma v souboji s Cibonou Záhřeb. Německý Artland Dragons má podobnou bilanci, soupeř chce navíc navázat na přípravu, kdy zvítězil 105:63. Nic na tom nemění ani fakt, že český šampion nastoupil bez reprezentantů.

„Artland Dragons má vynikající podmínky pro vybudování dobrého týmu. Má skvělé družstvo,“ chválí soupeře manažer nymburského klubu Michal Ježdík. Podle jeho slov jediný český zástupce v EuroCupu má už v základní skupině nejtěžší soupeře za dobu účinkování na evropské scéně.

„Jsem opravdu rád, protože nám to ukáže, kde ve vývoji toho týmu jsme a kam se můžeme dostat dál.“

Aby se Nymburk probojoval do další fáze EuroCupu, musí před domácím publikem bezpodmínečně zvítězit. Ve vysílání Radiožurnálu se dozvíte, jestli se Středočeši skutečně druhé výhry dočkají.

Pavel Petr, David Nyč - NEPOUŽÍVAT Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme