Basketbalisty USK podlehly v Eurolize favorizovanému Jekatěrinburgu, prohrálo i Brno

Basketbalistky Jekatěrinburgu ještě v této sezóně Euroligy neprohrály a překvapit favorita celé soutěže se nepodařilo v 10. kole základních skupin ani hráčkám USK Praha. Ty prohrály na palubovce ruských soupeřek 75:94. Brno pak podlehlo v Krakově domácí Wisle 47:69.

Basketbalistky USK Praha porazily v Eurolize Kaunas

Basketbalistky USK Praha porazily v Eurolize Kaunas | Foto: David Kubíček

Utkání začalo divoce, na ženský basketbal totiž padlo v první čtvrtině nezvykle hodně bodů – celkem 55. A české mistryně zezačátku silného soupeře zaskočily.

Prakticky celou úvodní desetiminutovku vedly, jenže od 8. minuty přišel výpadek a ruský tým skóre otočil na 33:22 ve svůj prospěch.

Jenže hráčky USK se nevzdaly a do poločasu dokázaly vyrovnat, když se střelecky dařilo hlavně Dubljevićové. Rozhodující pak byla třetí čtvrtina. Zatímco pražský tým dokázal dát jen 10 bodů, Jekatěrinburg téměř třikrát tolik.

V závěrečné části zápasu už si domácí basketbalistky vítězství bez problémů pohlídaly a nakonec vyhrály 94:75. V tabulce jsou bez porážky na prvním místě, USK patří čtvrté místo s bilancí tří porážek a šesti výher.

Černý den Brna

Brňankám se zápas v Krakově nevydařil vůbec. Od začátku prohrávaly, nedařilo se jim v obraně a nevycházela ani střeba. Skóre tak po jednotlivých čtvrtinách neustále narůstalo ve prospěch Wisly, která nakonec zvítězila o 22 bodů.

Krakov je tak v tabulce skupiny C na druhém místě, Brno je předposlední šesté, když z osmi utkání vyhrálo jen dvě.

Euroliga basketbalistek - 10. kolo:

Skupina C:

Jekatěrinburg - ZVVZ USK Praha 94:75 (33:22, 51:51, 77:61)

Nejvíce bodů: Parkerová 26, Taurasiová 24, Kobrynová 12 - Dubljevičová 15, Burgrová a Vítečková po 14, Vaughnová a Elhotová po 10. Fauly: 17:17. Trestné hody: 15/11 - 13/11. Trojky: 5:8.

Galatasaray Istanbul - Polkowice 51:58

Salamanca - Mondeville 82:54

Skupina A:

Wisla Krakov - BK IMOS Brno 69:47 (23:15, 39:24, 54:34)

Nejvíce bodů: Charlesová 17, Beardová 14, Hortiová 11 - Hanušová 13, Ohldeová 9, Abdiová 7. Trestné hody: 28/19 - 19/10. Fauly: 14:19. Trojky: 2:3.

Rivas Madrid - Bourges 65:62

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít