Basketbalová liga začíná s novými pravidly. Mají nahrávat soupeřům Nymburka

Některé fanoušky basketbalu jeho dominance těší, jiní ji berou jako samozřejmost a další štve. Nymburk je v domácí ligové soutěži bezkonkurenční. Vyhrál posledních 13 sezon a velkým překvapením by bylo, kdyby se tak nestalo i v té nové, dnes startující. A to i přes její aktualizovaný formát, který má šance soupeřů středočeského suveréna posílit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalisté Nymburka slaví 12. český titul v řadě | Foto: Michal Jurman

„Už je to dlouho. Nikdo si pořádně nepamatuje, kdy to vyhrál někdo jiný. Jako úspěch se bere dostat se do finále,“ povzdechl si Kamil Švrdlík z Pardubic. „Každý do toho jde s tím, že na 98 procent Nymburk ten titul vyhraje,“ dodává Tomáš Vyoral z Děčína.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalová liga začne v novém formátu, osvětlil ho reportér ČRo Marek Augustin

Z jiného dresu než toho se znakem lva kustodi skvrny od šampaňského po oslavách titulu prát nejspíš nebudou. Šance ostatních týmů ale s novým formátem soutěže trochu narostly. Šest mužstev, které postoupí do první skupiny, se s Nymburkem utká ještě před play off celkem čtyřikrát. V minulé sezoně takový zápas hráli v základní části jen jeden.

„Je to rozdíl. Občas jsme hráli s týmy z ligy a najednou přišel Nymburk zvyklý hrát Eurocup. Byl to skok a teď se nebudeme muset adaptovat. Teď jsme s Nymburkem hráli semifinále a v prvním zápase jsme si zvykali na tempo a rytmus hry. Další zápasy vypadaly líp,“ přemýšlí Kamil Švrdlík.

Jemu, spoluhráčům z Pardubic i dalším ligovým outsiderům nahrává i změna finálové série. Její účastníci v ní vyběhnou na palubovku jen dvakrát. Doma a venku. Rozhodovat bude rozdíl ve skóre.

„Pro outsidery je to určitě výhoda. Ve dvou zápasech je to buď, anebo. Tři zápasy proti Nymburku v sérii nevyhrajete. I pro Nymburk je to těžší na psychiku. Nesmí v ničem polevit, nebo to bude dohánět,“ předpovídá děčínský Tomáš Vyoral. Jeho tým v posledních třech finálových duelech s Nymburkem prohrál o propastných 138 bodů.

Startuje basketbalová liga žen. Češky se můžou ukázat před domácím mistrovstvím Evropy

Číst článek

Zatraktivnění soubojů o titul vítá i Vojtěch Hruban, jeden z mnoha reprezentantů v kádru českého mistra. „Formát je udělaný tak, aby kluci měli šanci nás porazit. Ale my to vítáme, je to výzva. Nikdo nechce hrát finále tak, že odběhá tři zápasy a ví, že když se na to nevykašle, vyhraje o dvacet a bude hotovo.“

Dobře je to pro Nymburk, jeho vyzyvatele a především pak pro fanoušky. Exhibiční basketbal totiž patří do Utkání hvězd a ne do závěrečných čtvrtin finálových zápasů.

Marek Augustin, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější:

Nejčtenější na Facebooku

Nejčtenější na Twitteru