Basketbalová NBA zveřejnila plán rozpisu sezony

Basketbalová NBA je zase o kousek blíže ukončení výluky, která už několikrát odsunula start nové sezony. Liga v neděli zveřejnila na svých oficiálních stránkách současný plán rozpisu sezony, podle kterého by měl nový ročník začít 25. prosince a vyvrcholit nejpozději 26. června.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Veselý | Foto: David Kubíček

Minulý týden se hráči i majitelé klubů vrátili k jednáním, která už tolikrát předtím ztroskotala – a dospěli k předběžné dohodě o konci výluky. Pokud její definitivní ukončení schválí obě strany včas, odstartuje NBA o Vánocích a její vítěz bude znám nejpozději 26. června.

Sezona by tak skončila o pouhých čtrnáct dní později než její předchozí ročník. Základní část by měla vyvrcholit na konci dubna, odehráno by mělo být šestašedesát utkání. V osmnácti zápasech bude soupeř z opačné divize, takže kluby se nepředstaví na všech venkovních stadionech.

Program NBA bude nahuštěný, některé kluby by mohly hrát i tři dny v řadě, což se naposledy stalo v roce 1999, kdy byla sezona rovněž kvůli výluce také zkrácena.

Dohodu u ukončení výluky však musí ještě obě strany definitivně schválit. Pro její přijetí se musí vyslovit patnáct z devětadvaceti majitelů klubů a většina ze 430 basketbalistů.

Pokud sezona NBA opravdu začne, bude premiérová pro českého basketbalistu Jana Veselého, který byl v červnu draftován jako číslo šest a bude oblékat dres Washingtonu Wizards.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme