Basketbalové finále by mohlo skončit už po prvním zápase. Děčín trápí příušnice

Jen jediný zápas by mohl rozhodnout o vítězi nejvyšší soutěže basketbalistů - NBL. Na domácí palubovce ho vyhrál Nymburk nad Děčínem přesvědčivě 109:46, což by Středočechům mohlo stačit k třináctému titulu v řadě. Důvodem je skutečnost, že v kabině Severočechů se rozšířily příušnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hráči BK Nymburk (v bílých dresech) | Zdroj: ČTK

„Všichni hráči Děčína jdou na krev. Potom budu informován, jak to vypadá dál,“ popsal problém sportovní ředitel soutěže Zdeněk Ringsmuth.

Pokud by po testech hygienik nařídil karanténu, zbývající utkání finále by zřejmě byla zrušena. „Když tam budou nějaké problémy, bude se to řešit. Protože reprezentační soustředění začíná 31. května, jedna z alternativ byla, kdyby okresní hygienik vydal nařízení karantény 18 dnů, tak by asi došlo k tomu, že by finálová série byla zrušena a bralo by se umístění po základní části,“ vysvětlil Ringsmuth.

Přehrát

00:00 / 00:00

Už po prvním zápase by mohla skončit finálová série nejvyšší soutěže basketbalistů. Kvůli příušnicím v děčínské kabině. Více Pavel Petr

Před úvodním finálovým duelem onemocněli příušnicemi dva hráči děčínského klubu. Severočeši i vinou dalších zdravotních problémů nastoupili k utkání na nymburské palubovce pouze s osmi hráči. Na jejich výkonu to bylo znát.

„Dalo se očekávat, že to bude hra kočky s myší a také byla. Nevěděli jsme, jak utkání uchopit. Proti Nymburku musíte být extra agresivní, důrazní a bojovní. Pokud ale nemáte potřebný počet hráčů do rotace ani další jiné možnosti a nemůžete hrát podle vlastní identity, tak jsme hráli podle něčeho, co ve finále není naše opravdová tvář,“ říkal děčínský trenér Pavel Budínský.

Už v pátek by se měl na děčínském zimním stadionu hrát druhý zápas o titul. „Budeme v Ústí nad Labem všichni na krevních testech a bude se zjišťovat, jestli je někdo infikován, nebo ne. Teď je otázka, co s tím. Prodej vstupenek běží, zájem je. Pakliže by to mělo tuto tendenci, tak nevím, co by se dělo. Je to mrzutá situace, sami jsme z toho nešťastní,“ uzavřel Budínský.

Pavel Petr Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme