Basketbalovou ligu žen čeká kvůli ME zrychlený sprint za titulem

Už ve středu startuje úvodní porcí šesti duelů nový ročník Ženské basketbalové ligy. Soutěže, do které stejně jako loni nastoupí 12 týmů a ve které stejně jako loni, bude titul obhajovat pražský USK. Změn byste ale i tak, oproti poslední sezóně, našli na nadcházejícím ročníku poměrně dost.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalistky USK Praha chtějí v Eurolize dál | Foto: David Kubíček

„V klubech došlo k několika změnám na trenérských postech. Dá se říct, že taková obměna tu ještě během posledních let nebyla. Máme tam i zahraničního trenéra, takže věřím, že něco přinese do soutěže,“ říká guvernér Asociace ženských ligových klubů Ladislav Jirsa.

Ten si mne ruce spokojeností nad generační trenérskou obměnou i nad novým americkým koučem Strakonic Richardem Lienem.

Směrem dolů se posunul i věkový průměr všech týmů, ačkoliv liga bude paradoxně nově obohacena i mnoha návraty zkušených hvězd, jakými jsou Hana Horáková, její jmenovkyně Eva, Veronika Bortelová nebo Edita Šujanová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalovou ligu žen čeká kvůli ME zrychlený sprint za titulem

„Pokud jsem dobře sledoval přípravné zápasy a přípravné období jednotlivých týmů, tak si troufnu říct, že se soutěž dost výrazně vyrovnává,“ slibuje Jirsa fanouškům mnohem zajímavější vývoj sezóny, ve které by USK a brněnskému IMOSu měly ostatní kluby šlapat výrazněji na paty než tomu bylo v minulosti.

To vše v ročníku, ve kterém se mění výrazně i systém samotné soutěže. Ta by totiž, kvůli účasti reprezentace na evropském šampionátu, měla být ukončena ještě do konce dubna příštího roku.

„Po skončení základní části se liga z nutnosti termínů rozdělí na tři skupiny. S tím, že po skončení zápasů ve skupinách, týmy na prvním až osmé místě budou hrát klasický systém play-off. A poslední dva týmy ve skupině A3 budou hrát prolínací soutěž s finalisty 3. ligy žen,“ upřesňuje nadcházející změny sportovního ředitel ligy Zdeněk Ringsmuth.

Nově tedy nikoliv dvě ale tři nadstavbové skupiny a žádné předkolo play-off. Fanoušci se tedy mohou těšit na jakýsi sprint na ligovým titulem, do kterého letos zasáhne hned 32 zahraničních hráček, z toho 14 Američanek.

Zda zmíněné změny pomohou kvalitě i zajímavosti ženské ligy z pohledu fanoušků, se teprve uvidí. Už nyní se dá ale říct, že očekávání jsou zcela jistě mnohem vyšší, než tomu bylo kdykoliv před tím.

Mirko Vasić, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme