Basketbalový Nymburk je v utkání s Arisem Soluň favoritem

Poznamenala ekonomická krize v Řecku vedle běžného života i tamní sport? Například basketbal? Přesvědčit se o tom mohou dnes večer nymburští basketbalisté. Na palubovce týmu Aris Soluň je čeká úvodní duel nového ročníku Euro Cupu. Začátek utkání je v 18 hodin a 45 minut.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Nečas | Foto: David Kubíček

Podle papírových předpokladů se utkají na úvod čtyřčlenné skupiny její dva největší favorité. Pro Nymburské je přitom postup do další fáze soutěže téměř povinností.

„V Soluni je s ohledem na finanční problémy, které Řecko má, situace napjatá. Hráči tuto destinaci nevyhledávají tak hojně, jako tomu bylo v živějších dobách,“ domnívá se na křídle hrající Radek Nečas a na adresu soupeře ještě dodává:

Přehrát

00:00 / 00:00

Basketbalový Nymburk je v utkání s Arisem Soluň favoritem

„K tomu se ještě přidalo, že Soluni se nepodařil vstup do řecké ligy. Právem jsme my označování za favorita, teď to ještě musíme dokázat na hřišti.“

Zmíněná krize skutečně výrazně zasáhla i do sportovního života v Řecku. Jeden příklad za všechny: slavný Panathinaikos například musel snížit roční rozpočet ze třiceti na deset milionů eur. Ani Aris Soluň se nemůže vznášet v oblacích. Ostatně, prohrál všechny čtyři doposud odehrané ligové zápasy.

„I když Panathinaikos má úroveň stejnou, základna se udržela. Hráče, kteří odešli, nahradili jinými, které mohli zaplatit,“ vzal si slovo Maniatis Apostolis. Muž, který dokonce v minulosti rozhodoval zápasy tehdejší nejvyšší československé soutěže. Dnes žije v Soluni a o soupeři nymburských basketbalistů ví skutečně hodně.

„Mají veliké ekonomické problémy. Mančaft dali dohromady, ale v lize mají bilanci 0:4. V sobotu prohráli i s nováčkem v řecké lize, to bylo hodně velké překvapení. Mužstvo ale přece nemůžou tvořit ze čtyř dorostenců, tří vysokoškoláků z Ameriky a tří ‚starců‘!“

A fanoušci? Přestože mají hlouběji do kapsy, o basketbal se připravit rozhodně nenechají. Finance nejsou důvodem proto, aby nešli do hlediště. Odrazuje je pochopitelně jiná věc.

„Jsou naštvaní, protože nejsou výsledky a výkony, proto jich nechodí tolik. Na Aris chodilo vždycky pět až šest tisíc lidí, stabilně,“ říká na závěr Maniatis Apostolis.

Pavel Petr, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme