Basketbalový Nymburk končí v Eurocupu, bude hrát nově založenou soutěž

Basketbalisté Nymburka se pro příští sezonu odhlásili z Eurocupu a budou startovat v nové soutěži pod hlavičkou Mezinárodní basketbalové federace. Za změnou soutěže stojí spory mezi FIBA a pořadatelem Eurocupu a Euroligy. V případě setrvání by středočeskému klubu hrozily sankce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Basketbalisté Nymburka slaví 12. český titul v řadě | Foto: Michal Jurman

„Ze strany FIBA mohou klubům i jejich národním federacím hrozit restrikce, pokud by se účastnily Eurocupu či Euroligy pod patronátem Euroleague. ČEZ Basketball Nymburk nechce komplikovat pozici klubu ani České basketbalové federace,“ vysvětlilo vedení Nymburka v tiskovém prohlášení.

Soutěže organizované Mezinárodní basketbalovou federací FIBA už Nymburk hrál v letech 2007 a 2007, poté se přesunul do soutěží pořádaných organizací Euroleague. Sedmkrát hrál Eurocup a zároveň se neúspěšně pokoušel kvalifikovat do kvalitnější Euroligy.

Posledním zápasem Nymburka v Eurocupu tak zůstane únorová prohra s ruskou Kazaní 79:84, kvůli které český tým nepostoupil v uplynulém ročníku z osmifinálové skupiny.

V posledních čtyřech sezonách hrál dvanáctinásobný český mistr také ruskou VTB ligu. O jeho účasti v příštím ročníku soutěže se jedná.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme