Bašný po házenkářském šampionátu svůj tým chválil. Mladé hráčky jsou k sobě kritické

České házenkářky obsadily na mistrovství Evropy desáté místo. Přitom když odjížděly do Švédska, měly patřit k outsiderům turnaje. Jenže se povedlo postoupit ze základní skupiny a celkově zanechat dobrý dojem. Výkony týmu chválili i ostatní trenéři ostatních reprezentací, proti kterým Češky nastoupily.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Markéta Jeřábková (v bílém) při utkání proti Rumunsku | Zdroj: ČTK

Svěřenkyně Jana Bašného dokázaly ve většině zápasů konkurovat papírově silnějším týmům.

„Samozřejmě mě to těší. Soupeřky si musí vysvětlit, že s ‚neznámými‘ Češkami vyhrály jen o gól nebo o dva. Něco na tom určitě bylo, protože ani jeden z týmů zápas s námi nepodcenil,“ byl rád trenér Bašný, že si reprezentace získala během turnaje respekt.

Přehrát

00:00 / 00:00

Soupeřky si musí vysvětlit, že s „neznámými“ Češkami vyhrály jen o gól nebo o dva. Něco na tom určitě bylo, protože ani jeden z týmů zápas s námi nepodcenil, těšilo kouče házenkářek Jana Bašného

Na mistrovství Evropy ve Švédsku se neztratily ani mladé hráčky, které byly na první velké akci.

„Věděli jsme, že to tak bude, protože odtáhly kvalifikaci. Ať už to byly Kordovská, Jeřábková nebo Ryšánková ve druhé části turnaje. Myslím, že mladé spojky máme kvalitní a perspektivní,“ řekl kouč české reprezentace.

Hlavně dvacetiletá Markéta Jeřábková s devatenáctiletou Kamilou Kordovskou dostaly na hřišti hodně času, a i když jim ne úplně všechno vyšlo, nijak nezaostávaly. Obě ale viděly na svých výkonech rezervy.

„Byly asi ve všech herních činnostech. Utkání, co hrajeme doma, se nedají se šampionátem srovnat. Jsem ráda, že jsem tu byla a dostala v pár zápasech šanci,“ těšilo Jeřábkovou, která hraje v česko-slovenské interlize za Most.

Kordovská působí v Česku ve Slavii a mistrovství Evropy pro ni byla velká škola. „Se svými výkony nejsem úplně spokojená, ale jsem ráda, že jsem i tak mohla holkám nějak pomoci,“ převládalo v Kordovské zklamání z poslední vysoké prohry. Časem ale třeba bude vzpomínat na výkony ve Švédsku pozitivně.

Mirko Vasić, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme