Baumrtová a Baďura překonali na plaveckém ME český rekord

Novým českým rekordem 1:01,44 na stometrové znakařské trati se v dopoledních rozplavbách mistrovství Evropy prezentovala česká plavkyně Simona Baumrtová. Do odpoledního semifinále nakonec postoupila osmým nejrychlejším časem. Na poloviční trati zlepšil české maximum Martin Baďura, který stanovil novému rekordu hodnotu 26,31. K postupu do semifinále to ale nestačilo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Baumrtová, česká reprezentantka v plavání. | Foto: David Kalvas

„Po včerejšku jsem vůbec nečekala, že budu schopná plavat po zádech. Pro mě je to obrovské překvapení, mazácky o setinu český rekord!“ jásala česká plavkyně, podle níž ale bude boj o účast ve finálové osmičce ještě hodně těžký.

„Odpoledne to ale bude obrovský boj, protože tak tři čtyři holky, které jsou za mnou, pojedou určitě líp. Budu ten čas muset tlačit kolem 1:01,00, abych měla šanci dostat se do finále. Bude to opravdu hodně náročné,“ ví chomutovská rodačka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Simona Baumrtová hodnotí své vystoupení na stometrové znakařské trati

S odřenýma ušima pak do semifinále polohové dvoustovky postoupila i Barbora Závadová. Bronzová medailistka z dvojnásobné trati zaplavala až 16. nejlepší čas.

„Naštěstí je z toho semifinále, ale stáli při mně všichni svatí. Zkoušela jsem nové plavky, ale asi se vrátím ke starému modelu, protože u prsou jsem vůbec neměla volnou pánev tak, jak bych potřebovala ke svému stylu. Tohle ráno byl totální propadák, první stovku jsem jela dobře, ale druhou jsem se už trápila. Nebyla jsem to já,“ neskrývala rozčarování Závadová.

O příčku hůře na tom pak byl ještě Jan Šefl, který se nakonec v semifinále motýlkářské dvoustovky ale také představí. Semifinálová účast naopak unikla Martinu Baďurovi na znakařské padesátce, kde ale stanovil nový český rekord 26,31, tři roky staré maximum Martina Vernera vylepšil o osm setin.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme