Baumrtová chce na MS vylepšit své nejlepší letošní časy. Těší ji, že už má limit pro Rio

Ke dvěma stříbrným medailím přidala plavkyně Simona Baumrtová druhý den na mistrovství republiky zlato z kraulařské stovky. Mistryně Evropy z roku 2013 tak potvrdila dobrou formu, kterou se prezentovala i na univerziádě v Koreji. Z Kwangdžu si kromě jedné medaile přivezla i splněný limit pro olympijské hry v Riu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trojice českých plavkyň, které si z univerziády odvezly medaile. Zleva bronzová Martina Moravčíková a stříbrné Barbora Závadová se Simonou Baumrtovou

Trojice českých plavkyň, které si z univerziády odvezly medaile. Zleva bronzová Martina Moravčíková a stříbrné Barbora Závadová se Simonou Baumrtovou | Foto: Václav Pokorný

„I vzhledem k časovému posunu pro mě byly výsledky překvapením. Teď budu ale muset víc poslouchat svoje tělo,“ říká Simona Baumrtová, která se na univerziádu přitom nikterak zvlášť nepřipravovala.

Dva dny před odletem se totiž vrátila ze soustředění v Dánsku, i přesto vybojovala stříbrnou medaili na znakařské dvoustovce a na stovce skončila čtvrtá.

Přehrát

00:00 / 00:00

O aktuální formě mluvil s plavkyní Simonou Baumrtovou reportér Michal Jurman

Radost má ale zejména ze splněného limitu pro olympijské hry v Riu.

„Kvalifikace do Ria je mým prvním menším vrcholem letošní letní sezony. Jela jsem tam s cílem splnit limit a získat medaili, což jsem splnila. S vystoupením v Koreji jsem spokojená,“ hodnotila Baumrtová.

Závody v pražském Podolí byly nejen pro mistryni Evropy z roku 2013 poslední přípravou před světovým šampionátem, který se koná na přelomu měsíce v ruské Kazani.

„Ráda bych si tam vylepšila své nejlepší letošní časy a pokusila se přiblížit svým českým rekordům. Tajným snem je pak finále, udělám pro to maximum. Věřím, že to bude dobré,“ doufá nejúspěšnější česká plavkyně posledních let.

Michal Jurman, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme