Baumrtová je ve finále znakařské dvoustovky, Šeflovi postup unikl o 6 setin

Česká plavkyně Simona Baumrtová postoupila na MS v Dauhá do finále na trati 200 metrů znak. V rozplavbě obsadila poslední postupové tedy osmé místo. Těsně unikl postup do semifinále motýlkářské padesátky Janu Šeflovi, skončil 19.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Simona Baumrtová při svém úvodním vystoupení na MS v Barceloně | Foto: ČSPS - Martin Sidorjak

„Jsem naprosto spokojená. Doufala jsem, že poplavu kolem 2:04, takže 2:03,95 je dobrý. Snažila jsem si hlídat Australanku (Madi Wilsonovou). Plavala vedle mě, takže jsem o ní věděla. Věděla jsem, že mi nesmí tolik uniknout,“ prozradila svou taktiku Simona Baumrtová.

Po úvodním zklamání na šampionátu ji prý nastartoval i kvalitní výkon ve čtvrtečení polohové štafetě. „Byla jsem hodně nervózní, ale včera jsem si udělala menší radost padesátkou, která mě trošku hodila do pohody,“ těší českou plavkyni.

Rozplavby vyhrála Maďarka Hosszuová, finále s českou účastí je součástí odpoledního programu.

Plavání bojuje proti dopingu, kontroly se zaměřují hlavně na Rusy

Číst článek

Těsně unikl postup do semifinále motýlkářské padesátky Janu Šeflovi. Ten nakonec skončil 19., když ho od nejlepší šestnáctky dělilo jen 6 setin sekundy.

Plzeňský plavec ale vypadnutí bral s nadhledem. „Před startem jsem se ptal trenéra Perny, na kolik vidí postup. Říkal, že 23,1, v horším případě 23,2. Postup je za 23,17, takže mu to vyšlo,“ říká čtyřiadvacetiletý plavec, který byl 19. za 23 sekund a 23 setin.

„Víc jsem udělat nemohl. Osobák mám asi o 3 desetiny, trošku mě mrzí dohmat, protože byl trošku delší, tam je možná těch pět setin, ale střílet do hlavy se kvůli tomu nebudu,“ dodává plzeňský plavec.

Michal Jurman, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme